ACC Long příbalový leták

ACC Long

Acetylcystein je léčivo, které je často označováno zkratkou “ACC”. Acetylcystein se používá jako expektorant, což znamená, že pomáhá ředit hlen a usnadňuje jeho vykašlávání. Je často předepisován pro léčbu respiračních onemocnění, jako je akutní nebo chronický zánět průdušek, chronická obstrukční plicní nemoc (COPD) nebo cystická fibróza.

Acetylcystein má také další využití v medicíně. Je využíván při prevenci nebo léčbě akutního poškození jater způsobeného předávkováním paracetamolem (acetaminofenem). Acetylcystein působí jako protijed a pomáhá chránit játra před toxickými účinky paracetamolu.

Je důležité dodržovat přesná dávkování a pokyny lékaře při užívání acetylcysteinu nebo jakéhokoli jiného léčiva. Vždy se poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, abyste získali správné informace a rady ohledně konkrétního léčiva.

Příbalový leták

Co je ACC Long a k čemu se používá

ACC Long je léčivý přípravek obsahující acetylcystein. Tato léčivá látka rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím snižuje vazkost hlenu, usnadňuje vykašlávání a pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest.

Acetylcystein má také antioxidační účinek. Acetylcystein díky tomuto účinku zajišťuje ochranu buněk před škodlivými volnými radikály, takto chrání například buňky v plicní tkáni před poškozením. Přípravek se užívá k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.

Bez porady s lékařem může být přípravek užíván při akutních onemocněních dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice.

Na doporučení lékaře se přípravek užívá u chronických onemocnění dýchacích cest, jako je chronický zánět průdušek nebo průdušnice, průduškové astma, bronchiolitida (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), bronchiektázie (rozšíření průdušek) dále při léčbě zánětu hrtanu.

Přípravek mohou užívat dospělí a dospívající od 14 let.

Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták ACC Long

Napsat komentář