Apo-Ibuprofen Rapid příbalový leták

Apo-Ibuprofen Rapid

Apo-Ibuprofen Rapid je obchodní název léčivého přípravku, který obsahuje ibuprofen jako účinnou látku. Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), které se používá k léčbě bolesti, zánětu a horečky. Ibuprofen působí tím, že blokuje enzymy zvané cyklooxygenázy, které jsou zapojeny do tvorby prostaglandinů, látek způsobujících zánět, bolest a horečku.

Tento přípravek se často používá ke zmírnění bolesti různého původu, jako jsou bolesti hlavy, zubní bolesti, bolesti svalů nebo kloubů. Také se používá k redukci zánětu, například při zánětu kloubů (artritida) nebo bolestivé menstruaci.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování a pokyny od lékaře nebo na příbalovém letáku Apo-Ibuprofen Rapidu. Před použitím tohoto léčiva je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie. Ibuprofen může mít vedlejší účinky, jako je podráždění žaludku, žaludeční vředy, problémy s trávením, nebo vzácnější, ale závažnější komplikace, jako je poškození ledvin nebo krvácení v trávicím traktu.

Příbalový leták

Co je Apo-Ibuprofen Rapid a k čemu se používá

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid obsahuje léčivou látku ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léků, NSAID) a zmírňuje bolest a snižuje horečku.

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid je určen k použití u dospělých a dospívajících s hmotností nad 40 kg (od 12 let) k úlevě od mírné až středně silné bolesti, např. při bolesti hlavy, akutní migréně (s aurou nebo bez aury), bolestech svalů, menstruační bolesti, horečce a bolesti spojené s běžným nachlazením.

Aktuální příbalový leták Apo-Ibuprofen Rapid

Napsat komentář