Betadine příbalový leták

Betadine

Betadine je značka léčivého přípravku obsahujícího povidon-jod, který se používá jako antiseptikum k dezinfekci a prevenci infekcí. Povidon-jod je širokospektrální antiseptikum, které působí proti různým mikroorganismům, včetně bakterií, virů a plísní.

Betadine je k dispozici ve formě roztoku, masti, spreje nebo krému a je používán k dezinfekci a ošetření řezných ran, popálenin, odřenin, vředů, a jiných kožních poranění. Povidon-jod se aplikuje přímo na postiženou oblast a působí dezinfekčně a antimikrobiálně. Přesné dávkování a použití Betadinu byste měli konzultovat se svým lékařem nebo farmaceutem, aby se přizpůsobilo vašemu konkrétnímu stavu.

Je důležité brát v úvahu, že Betadine obsahuje jód, který může způsobit alergické reakce u některých lidí. Pokud jste alergičtí na jód, měli byste o tom informovat svého lékaře nebo farmaceuta před použitím tohoto léčivého přípravku.

Příbalový leták

Co je Betadine a k čemu se používá

Mast Betadine je antiseptický, dezinfekční přípravek se širokým spektrem účinku proti bakteriím, virům, plísním a prvokům.

Přípravek se používá na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny, vředová onemocnění kůže způsobená špatnou výživou tkáně (např. proleženiny, bércový vřed) a různá kožní onemocnění spojená s infekcí.

U vředových onemocnění kůže (proleženiny, bércový vřed) a u kožních onemocnění spojených s infekcí přípravek používejte pouze po poradě s lékařem.

Bez porady s lékařem lze přípravek použít k dezinfekci neporušené kůže a k dezinfekci ran. V ostatních případech se přípravek používá na doporučení lékaře, nebo přípravek aplikuje sám lékař či zdravotní sestra.

Aktuální příbalový leták Betadine mast

Napsat komentář