Betaserc příbalový leták

Betaserc

Betaserc je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího betahistin jako účinnou látku. Betahistin je lék používaný především k léčbě závratí a příznaků Ménièrovy nemoci, což je porucha vnitřního ucha spojená se závratěmi, ztrátou sluchu a tinnitem (pískání nebo zvonění v uších).

Betahistin působí na receptory histaminu v centrálním nervovém systému, což pomáhá zlepšovat průtok krve v uchu a snižovat závratě a další související příznaky.

Dávkování a režim užívání Betasercu by měly být stanoveny a sledovány podle pokynů lékaře. Je důležité informovat lékaře o všech dalších léčivech, které užíváte, a o vašem zdravotním stavu, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků a možných interakcí s jinými léky.

Je třeba si uvědomit, že Betaserc by měl být užíván pouze na lékařský předpis a pod dohledem lékaře. Pouze on může poskytnout správné informace o dávkování, nežádoucích účincích a případných kontraindikacích, v souladu s vaším zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Betaserc a k čemu se používá

Betaserc obsahuje betahistin. Betaserc je druh léku zvaného „analog histaminu“.

Betaserc se používá k léčbě:

Ménièrovy nemoci – její příznaky zahrnují:

  • pocit závratě (vertigo) a pocit nevolnosti nebo nevolnost (nauzea nebo zvracení)
  • šelest v uších (tinitus)
  • ztrátu nebo zhoršení sluchu.

Pocitu závratě – vzniká, když část Vašeho vnitřního ucha, která kontroluje rovnováhu, nepracuje správně (nazývá se „vestibulární vertigo“).

Jak Betaserc působí

Betaserc zvyšuje průtok krve ve vnitřním uchu. To snižuje vzrůst tlaku v této oblasti.

Aktuální příbalový leták Betaserc

Napsat komentář