Calcii carbonici příbalový leták

Calcii carbonici

Calcii carbonas je lék obsahující válník. Je běžně používán jako minerální doplněk stravy k doplnění vápníku v těle. Tento lék se obvykle užívá perorálně ve formě tablet, kapslí, žvýkacích tablet nebo prášku.

Calcii carbonas se používá k prevenci a léčbě nedostatku vápníku v těle, který může vést k oslabení kostí (osteoporóze), poruchám srážení krve nebo nedostatečné funkci svalů a nervového systému. Může být také předepsán jako součást léčby určitých stavů, jako je například zubní kaz.

Důležité je dodržovat doporučenou dávku a postupovat podle pokynů lékaře nebo návodu k použití. Případné vedlejší účinky nebo interakce s jinými léky se doporučuje konzultovat se zdravotním odborníkem. Nezapomeňte informovat svého lékaře o všech případných léčebných přípravcích nebo doplňcích stravy, které užíváte, aby se předešlo nežádoucím interakcím.

Příbalový leták

Co je Calcii carbonici 0,5 tbl. Medicamenta a k čemu se používá

Calcii carbonici 0,5 tbl. Medicamenta je kalciový přípravek, který doplňuje hladinu vápníku v organismu. Používá se k prevenci i léčbě nedostatku vápníku (hypokalcémie) při jeho nedostatečném příjmu ve stravě nebo při zvýšené potřebě vápníku a dále při těchto stavech a poruchách: těhotenství a kojení, hojení zlomenin a u starších osob prevence zlomenin (podávat současně s vitamínem D), zmírnění traumatických stavů (po úrazu) při nedostatečném přívodu vápníku, dlouhodobá léčba kortikoidy, poruchy vápníkového metabolismu, alergická onemocnění vzniklá zejména v důsledku vrozené dispozice, jako např. atopický ekzém, tetanie – tj. zvýšená nervosvalová dráždivost (křeče), křivice (rachitis), měknutí kostí (osteomalácie), řídnutí kostí (osteoporóza), alergický zánět nosohltanu, různé kožní choroby (dermatózy).

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti.

Aktuální příbalový leták Calcii carbonici

Napsat komentář