Cetalgen příbalový leták

Cetalgen

Cetalgen je lék, který kombinuje paracetamol a ibuprofen. Oba jsou léky používané k léčbě bolesti a snížení horečky.

  • Paracetamol: Jedná se o analgetikum (lék proti bolesti) a antipyretikum (lék proti horečce). Paracetamol působí tak, že ovlivňuje centrální nervový systém a blokuje produkci a vnímání bolestivých signálů. Tento lék je často používán k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy, zubní bolesti, bolesti svalů a menstruační bolesti. Paracetamol je také účinný při snižování horečky.
  • Ibuprofen: Jedná se o nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID), který má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Ibuprofen ovlivňuje enzymy zvané cyklooxygenázy (COX), které jsou zodpovědné za tvorbu zánětlivých mediátorů v těle. Tím pomáhá snížit bolest, zánět a horečku. Ibuprofen se používá k léčbě různých stavů, včetně bolesti hlavy, migrény, zubní bolesti, bolesti svalů, artritidy, bolesti zad a menstruačních bolestí.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo doporučení na obalu při užívání těchto léků a dodržovat příslušné dávkování. Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy týkající se užívání paracetamolu nebo ibuprofenu, měli byste se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem.

Příbalový leták

Co je CETALGEN a k čemu se používá

Tento léčivý přípravek se nazývá CETALGEN 500 mg/200 mg potahované tablety (ve zbývající části této příbalové informace nazývaný CETALGEN).

Přípravek obsahuje dvě léčivé látky: ibuprofen a paracetamol.

Ibuprofen patří do skupiny léčiv známých jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), které snižují bolest, otoky a vysokou tělesnou teplotu.

Paracetamol je analgetikum (přípravek k léčbě bolesti), které zmírňuje bolest a horečku jiným způsobem než ibuprofen.

CETALGEN se používá ke krátkodobé léčbě středně silné bolesti, jako je bolest hlavy (nikoli migréna), bolest zad, menstruační bolest, bolest zubů, svalová bolest, bolest spojená s nachlazením a chřipkou, bolest v krku a k léčbě horečky.

Pouze na doporučení lékaře se přípravek CETALGEN používá k léčbě revmatické bolesti. Tento přípravek je zvláště vhodný k potlačení bolesti, která vyžaduje léčbu se silnějším protibolestivým účinkem, než poskytuje samotný ibuprofen nebo paracetamol.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Cetalgen

Napsat komentář