Entresto příbalový leták

Entresto

Entresto je obchodní název pro léčivo obsahující kombinaci dvou účinných látek – sacubitrilu a valsartanu. Jedná se o lék používaný k léčbě srdečního selhání u pacientů s sníženou srdeční pumpovací funkcí.

Sacubitril je inhibitor nepravého neuropeptidu konvertujícího enzymu (nepravý inhibitor ACE), který snižuje rozpad peptidu nazývaného natriuretický peptid, který je přirozeně produkovaný v srdci. To vede k rozšíření cév a zvýšení diurézy (močení) a diuretického účinku.

Valsartan je lék zvaný antagonisté receptoru angiotensinu II (ARB), který snižuje účinky angiotensinu II, což je látka, která způsobuje zúžení cév a zvýšení krevního tlaku. Valsartan pomáhá rozšířit cévy a snižuje zátěž na srdci.

Kombinace sacubitrilu a valsartanu v Entrestu se ukázala jako účinná při zlepšování symptomatického stavu a snižování rizika hospitalizace u pacientů se systolickým srdečním selháním.

Je důležité, aby léčba Entrestem byla pod dohledem lékaře, který určí správnou dávku a sleduje reakci pacienta. Vedlejší účinky mohou zahrnovat pokles krevního tlaku, zvýšené riziko hyperkalemie (zvýšená hladina draslíku v krvi) a další. Proto je důležité dodržovat pokyny lékaře a informovat ho o všech stávajících léčbách a zdravotních stavech.

Pokud máte otázky nebo obavy ohledně léčby Entrestem, je nejlepší se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, kteří vám poskytnou další informace a rady.

Příbalový leták

K čemu se Entresto používá

Přípravek Entresto je indikován k léčbě symptomatického chronického srdečního selhání s redukovanou ejekční frakcí u dospělých pacientů (viz bod 5.1 v aktuálním příbalovém letáku pro Entresto).

Aktuální příbalový leták Entresto

Napsat komentář