Escitalopram příbalový leták

Escitalopram

Escitalopram je antidepresivum patřící do skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Působí na neurotransmiter serotonin v mozku a pomáhá regulovat náladu.

Escitalopram je často předepisován k léčbě deprese, úzkosti a poruch paniky. Může také pomoci snížit příznaky obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD). Lékař určuje správnou dávku a délku léčby podle individuálních potřeb pacienta.

Je důležité brát escitalopram přesně podle pokynů lékaře a nepřerušovat léčbu bez konzultace. Během užívání může mít některé vedlejší účinky, jako jsou nevolnost, únavu, poruchy spánku, zvýšená úzkost nebo sexuální dysfunkce. Je důležité konzultovat s lékařem o jakýchkoli nežádoucích účincích nebo obavách.

Příbalový leták

Co je přípravek Escitalopram Teva a k čemu se používá

Přípravek Escitalopram Teva obsahuje účinnou látku escitalopram. Přípravek Escitalopram Teva patří do skupiny antidepresiv, nazývaných selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI).

Přípravky patřící do této skupiny ovlivňují serotoninový systém a zvyšují hladinu serotoninu v mozku. Poruchy serotoninového systému jsou klíčovým faktorem v rozvoji deprese a souvisejících onemocnění.

Přípravek Escitalopram Teva se používá k léčbě deprese (depresivní epizody) a úzkostných poruch (panická porucha s nebo bez agorafobie, sociální úzkostná porucha, generalizovaná úzkostná porucha a obsedantně kompulzivní porucha).

Může trvat několik týdnů, než se začnete cítit lépe. Pokračujte v užívání přípravku Escitalopram Teva, i když potrvá nějakou dobu, než pocítíte zlepšení Vašeho zdravotního stavu.

Pokud se nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Escitalopram

Napsat komentář