Fenistil příbalový leták

Fenistil

Fenistil je obchodní název pro léčivou látku nazývanou dimetinden. Jedná se o antihistaminikum, které se používá k léčbě alergických reakcí a svědění.

Fenistil účinkuje tím, že blokuje účinek histaminu, který je zodpovědný za alergické reakce a svědění. Lék je často používán k léčbě různých alergických stavů, jako jsou kopřivka, alergický rýma, alergický kašel a svědění kůže.

Fenistil se obvykle dostává ve formě orálních kapek, gelu nebo krému. Dávkování a způsob použití se řídí podle instrukcí na obalu nebo doporučení lékaře. Je důležité dodržovat přesná doporučení ohledně dávkování a frekvence užívání léku.

Před užitím Fenistilu je důležité konzultovat s lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte další léky nebo jste těhotná či kojíte. Informujte svého lékaře o všech případných alergiích na léky a dalších zdravotních podmínkách, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků a interakcí s jinými léky.

Příbalový leták

Co je Fenistil a k čemu se používá

Fenistil obsahuje léčivou látku dimetinden-maleinát. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných antihistaminika, která se používají k úlevě od příznaků alergie, jako jsou kožní vyrážka, svědění, senná rýma nebo ostatní alergické formy rýmy.

Fenistil blokuje účinky histaminu, což je látka, kterou tělo uvolňuje během alergické reakce. Fenistil ulevuje od svědění a podráždění způsobené kožní vyrážkou, snižuje otok a ulevuje od příznaků alergické rýmy, jako je výtok z nosu, kýchání, svědění v nose a svědění a slzení očí.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Fenistil přináší úlevu od:

  • alergické kožní vyrážky a svědění různého původu: ekzém, dermatitis (zánět kůže), poštípání hmyzem, svědění způsobené planými neštovicemi, kopřivka (vyrážka);
  • alergické rýmy: senné rýmy a jiných forem alergické rýmy (tj. alergie na domovní prach, zvířecí srst, peří atd.);
  • alergie na léčivé přípravky a potraviny.

Váš lékař Vám může Fenistil předepsat také pro předcházení alergické reakce během desensibilizační
léčby.

Aktuální příbalový leták Fenistil

Napsat komentář