Fenolax příbalový leták

Fenolax

Fenolax je léčivý přípravek obsahující účinnou látku bisacodyl, která patří do skupiny stimulačních projímadel. Je určen k léčbě přechodného a příležitostného zácpy.

Bisacodyl působí na střevní sliznici a stimuluje střevní peristaltiku, což zvyšuje pohyb a posun střevního obsahu. Tím se zvyšuje střevní aktivita a usnadňuje se průchod stolice.

Fenolax je obvykle dostupný ve formě tablet nebo čípků. Dávkování a režim užívání se mohou lišit v závislosti na konkrétním produktu a pokynech lékaře. Obvykle se doporučuje užívat Fenolax večer nebo před spaním a s dostatečným množstvím tekutin.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo návod k použití a nepřekračovat doporučenou dávku. Při užívání Fenolaxu je důležité dodržovat pitný režim a konzumovat dostatečné množství tekutin.

Před užitím Fenolaxu je vhodné se poradit s lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo jste těhotná nebo kojíte.

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně používání Fenolaxu nebo potřebujete další informace, doporučuje se konzultovat s lékařem nebo se poradit s lékárníkem.

Příbalový leták

Co je Fenolax a k čemu se používá

Fenolax je lokálně působící projímadlo, které účinkuje v tlustém střevě, zvyšuje střevní peristaltiku (pohyb střeva, který vede k vyprazdňování) a změkčuje stolici.

Fenolax se používá:

  • Ke krátkodobé léčbě zácpy k usnadnění vyprázdnění.

Pouze na doporučení lékaře a pod lékařským dohledem se používá:

  • k vyprázdnění střev před operacemi nebo před některými diagnostickými vyšetřeními a u stavů, kdy je třeba usnadnit vyprazdňování stolice (jako například při bolestivých stavech kolem řitního otvoru, jako jsou trhliny, u pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko apod.).

Fenolax je určen pro dospělé a děti od 4 let. Děti jej mohou užívat pouze pod dohledem lékaře.

Aktuální příbalový leták Fenolax

Napsat komentář