Gyno-Pevaryl Combipack příbalový leták

Gyno-Pevaryl Combipack

Gyno-Pevaryl je léčivý přípravek používaný k léčbě plísňových infekcí vagíny. Obsahuje účinnou látku econazol, která patří do skupiny antifungálních léků.

Gyno-Pevaryl je dostupný ve formě vaginálního krému nebo vaginálních tablet. Je aplikován přímo do vagíny a pomáhá potlačit růst a šíření plísní, jako je Candida albicans, které způsobují infekce.

Je důležité přesně dodržovat pokyny pro použití a doporučení lékaře při užívání Gyno-Pevaryl. Obvykle se doporučuje aplikovat lék večer před spaním na určitý počet dní, v závislosti na předepsaném režimu léčby.

Před použitím Gyno-Pevaryl je vhodné se poradit s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Vedlejší účinky jsou obvykle mírné a mohou zahrnovat podráždění nebo svědění v oblasti aplikace.

Je důležité si uvědomit, že Gyno-Pevaryl je určený pouze k léčbě plísňových infekcí vagíny a není vhodný pro jiné typy vaginálních infekcí. Pokud máte jakékoliv obavy nebo přetrvávající příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek GYNO-PEVARYL a k čemu se používá

Přípravek GYNO-PEVARYL je antimykotikum (přípravek proti plísním) pro vaginální, případně kožní podání.

Přípravek GYNO-PEVARYL je určen dospělým ženám a dívkám od 16 let. Obsahuje ekonazol-nitrát, látku imidazolového typu účinnou proti kvasinkovým, plísňovým a některým bakteriálním infekcím. Ekonazol-nitrát potlačuje a zastavuje množení kvasinek a plísní, které mohou vyvolávat onemocnění ženského pohlavního ústrojí (zevních rodidel a pochvy) a zánět předkožky žaludu u mužů.

Příznaky kvasinkové infekce u žen:

Ženy s akutní kvasinkovou infekcí pochvy trpí intenzivním svěděním až bolestí. V závažnějších případech se objevuje otok, který může být natolik úporný, že žena obtížně močí a obtížně se pohybuje. Kvasinková infekce je rovněž provázena výtokem z pochvy. Výtok je bělavý, hrudkovitý, připomíná tvaroh nebo směs mouky s vodou, a je bez zápachu. Mezi nejčastější příčiny akutního onemocnění patří užívání antibiotik, cukrovka, těhotenství, kombinovaná hormonální antikoncepce, nevhodné těsné a neprodyšné oblečení, nevhodná hygiena, nadměrné požívání sladkostí, koupel v nečisté vodě, sexuální praktiky, u nichž dochází k poranění rodidel, orální a rektální styk, apod.

K předcházení návratu obtíží je zapotřebí se vyvarovat uvedených příčin, dodržovat zásady správné hygieny, oblečení a zdravého sexu.

Návštěva odborného lékaře je nutná vždy v případě zapáchajícího hnisavého výtoku, bolestí v podbřišku spojených s výtokem, horečky nebo zimnice spojených s výtokem, nepravidelného krvácení spojeného s výtokem, pálení při močení a jiných obtíží s močením spojených s výtokem.

Příznaky zánětu předkožky žaludu u mužů:

Hustý, bělavý výtok provázený zarudnutím, svěděním a pálením kůže žaludu a předkožky.

Aktuální příbalový leták Gyno-pevaryl Combipack

Napsat komentář