Heparoid příbalový leták

Heparoid

Heparoid je název přípravku obsahujících látku známou jako heparinoid. Heparinoidy jsou látky podobné heparinu, které mají antikoagulační (protisrážlivé) účinky.

Heparinoidy se často používají pro léčbu nebo prevenci tvorby krevních sraženin. Mohou se aplikovat na kůži ve formě masti nebo gelu k léčbě povrchových žilních problémů, jako jsou křečové žíly, flebitida nebo tromboflebitida. Heparinoidy také mohou být dostupné ve formě injekcí pro systémovou léčbu hluboké žilní trombózy nebo plicní embolie.

Heparoid působí na krevní sraženiny tím, že zabraňují srážení krve a snižují riziko jejich tvorby. Tím pomáhají udržovat průchodnost cév a zlepšují průtok krve.

Je důležité mít na paměti, že heparinoidy jsou léky na předpis a jejich použití by mělo být pod dohledem lékaře. Dávkování a způsob použití se mohou lišit v závislosti na konkrétním stavu a individuálních potřebách pacienta.

Pokud máte otázky nebo obavy ohledně použití Heparoidu, je nejlepší konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, kteří vám poskytnou další informace a rady specifické pro váš individuální případ.

Příbalový leták

Co je přípravek Heparoid a k čemu se používá

Přípravek Heparoid krém obsahuje léčivou látku heparinoidum S. Heparinoidum S napomáhá k rozpuštění malých krevních sraženin a zlepšení prokrvení pokožky.

Přípravek Heparoid krém je místní antikoagulační přípravek (přípravek tlumící krevní srážlivost), který po aplikaci na kůži zmírňuje bolest a zánět, navíc podporuje hojení zánětů žil včetně bércových vředů a změkčuje ztuhlou kůži při žilní nedostatečnosti. Používá se ke zlepšení krevního oběhu u podlitin (včetně modřin) nebo poranění měkkých tkání, včetně poranění svalů, šlach, kloubního pouzdra a vazů; otoků po zranění nebo úrazu, kdy urychluje vstřebávání krevních výronů, snižuje tvorbu otoků. Následně po ústupu otoků a krevních výronů se snižuje pocit napětí a bolesti v místě zánětu nebo poranění. Dále se používá ke zlepšení tvorby jizev po zraněních nebo operacích a ke změkčení tuhých a vystupujících jizev.

Přípravek Heparoid krém je určen k léčbě dospělých, dětí a dospívajících.

Aktuální příbalový leták Heparoid (krém / mast)

Napsat komentář