Kuřecí játra s bramborami a slaninou – recept

Máte po ruce kuřecí játra, slaninu a pár brambor? Pak je skvělá a chutná večeře vymyšlena. Připravte si kuřecí játra s bramborami a se slaninou. Jedná se o skvělou kombinaci a recept, který je jednoduchý na přípravu, takže vám nezabere mnoho času.

Ingredience

 • 500 g kuřecích jater, očištěných a nakrájených na menší kousky
 • 500 g brambor, oloupaných a nakrájených na menší kostky
 • 150 g slaniny, nakrájené na proužky nebo kostičky
 • 1 cibule, nakrájená najemno
 • 2 stroužky česneku, nasekané
 • 2 lžíce oleje nebo másla
 • Sůl a pepř podle chuti

Postup

 1. Brambory oloupejte a nakrájejte na menší kostky. Uvařte je ve slané vodě, dokud nejsou měkké a potom sceďte.
 2. Na pánvi rozehřejte olej nebo máslo. Přidejte slaninu a opečte ji dozlatova. Potom slaninu vytáhněte z pánve a nechte na papírovém ubrousku, aby se odstranil nadbytečný tuk.
 3. Do stejné pánve dejte nakrájenou cibuli a česnek. Osmahněte, dokud cibule nezměkne a nezačne být dozlatova.
 4. Přidejte nakrájená kuřecí játra a osmahněte je asi tak 4 minuty z každé straně, dokud nejsou uvařená a nejsou dozlatova.
 5. Do pánve s játry a cibulí přidejte vařené brambory. Lehce je promíchejte a nechte na pánvi asi 5 minut, dokud nejsou brambory dozlatova.
 6. Dejte slaninu zpět do pánve a promíchejte, aby se všechny ingredience propojily.
 7. Dochuťte solí, pepřem a případně mletou červenou paprikou podle chuti. Můžete přidat další bylinky nebo koření podle svého uvážení a chutí.
 8. Kuřecí játra s bramborami a slaninou se skvěle hodí například s nějakým jednoduchým zeleninovým salátem a čerstvým pečivem.

Tato chutná kombinace kuřecích jater, brambor a slaniny je jednoduchá k přípravě a poslouží jako výborný lehčí oběd nebo večeře.

Napsat komentář