Lioton příbalový leták

Lioton

Lioton je obchodní název pro léčivo obsahující účinnou látku heparin. Jedná se o lék, který patří do skupiny antikoagulancií, tedy látek, které snižují srážlivost krve.

Lioton se často používá k léčbě povrchových žilních problémů, jako jsou křečové žíly, trombózy, flebitidy, tromboflebitidy a otoky v důsledku poruch cirkulace krve. Heparin působí tak, že zabraňuje srážení krve a zlepšuje průtok krve v žilách, což může snižovat otoky a zlepšovat prokrvení.

Lioton se aplikuje přímo na postiženou oblast kůže ve formě gelu nebo masti. Důležité je dodržovat pokyny lékaře nebo lékárníka ohledně dávkování a způsobu použití.

Je důležité mít na paměti, že Lioton je lék na předpis a měl by být užíván pouze pod dohledem lékaře. Před použitím Liotonu je vhodné se poradit se svým lékařem, zejména pokud máte stávající žilní problémy, alergie nebo užíváte jiné léky.

Pokud máte otázky nebo obavy ohledně použití Liotonu, měli byste se poradit se svým lékařem nebo lékárníkem, kteří vám poskytnou další informace a rady specifické pro váš individuální případ.

Příbalový leták

Co je Lioton a k čemu se používá

Bez doporučení lékaře lze Lioton použít k léčbě poranění a pohmožděnin, infiltrátů (nahromadění zánětlivých buněk a tekutiny v tkáni) a místních otoků, podkožních krevních výronů (hematomů), poúrazových poškození svalů, šlach a vazů.

Na doporučení lékaře může být přípravek používán také k léčbě onemocnění povrchových žil, jako např. syndromu křečových žil (varixů) a jeho komplikací, zánětu hlubokých žil (flebotrombózy), zánětu povrchových žil (tromboflebitidy), povrchového zánětu okolí žil (periflebitidy), bércových vředů, pooperačních povrchových zánětů křečových žil (varikoflebitidy) a následků operačního odstranění povrchové žíly dolní končetiny (safenektomie).

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Lioton

Napsat komentář