Penbene příbalový leták

Penbene

Phenoxymethylpenicillinum kalicum je léčivá látka, která je známá také jako penicilin V. Jedná se o antibiotikum patřící do skupiny penicilinů. Je široce používán k léčbě bakteriálních infekcí, zejména infekcí horních dýchacích cest, středního ucha, nosohltanu a kůže.

Penicilin působí tak, že ničí bakteriální buňky a brání jejich růstu a množení. Je účinný proti širokému spektru bakterií, včetně některých druhů streptokoků, stafylokoků a pneumokoků.

Je důležité, aby léčba Penbene byla prováděna pod dohledem lékaře, který předepíše správnou dávku a sleduje reakci pacienta. Je také důležité informovat lékaře o všech předchozích alergických reakcích na peniciliny nebo jiná antibiotika.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře ohledně dávkování a délky léčby. Není doporučeno používat penicilin na vlastní pěst bez konzultace s lékařem.

Pokud máte otázky nebo obavy ohledně léčby Penbene, měli byste se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, kteří vám poskytnou další informace a rady specifické pro váš individuální případ.

Příbalový leták

Co je přípravek Penbene a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Penbene je fenoxymethylpenicilin, což je penicilinové antibiotikum. Penbene užívají dospělí, dospívající a děti od 6 let při léčbě a profylaxi (předcházení) lehkých až středně těžkých infekcí vyvolaných citlivými bakteriemi.

Přípravek Penbene se užívá:

  • k léčbě zánětu mandlí a hltanu způsobeného streptokoky
  • k léčbě infekce v oblasti dutiny ústní a stomatologických infekcí
  • k léčbě Lymské boreliózy (erythema chronicum migrans) u dětí
  • k dokončení parenterální (injekční) aplikace benzylpenicilinu, případně prokain-benzylpenicilinu
  • jako alternativa prokain-benzylpenicilinu u profylaxe revmatické horečky a středně těžkých streptokokových infekcí měkkých tkání

Aktuální příbalový leták Penbene

Napsat komentář