Persen Forte příbalový leták

Persen Forte

Persen je přípravek na bázi bylinných extraktů, který se používá jako přírodní prostředek k uklidnění a zmírnění mírné úzkosti. Obsahuje směs bylin, včetně mateřídoušky, meduňky a citronového balzámu, které mají uklidňující a relaxační účinky.

Persen se často používá pro přechodné období stresu, nervozity, podrážděnosti nebo nespavosti. Je dostupný ve formě tablet nebo kapek a je možné ho zakoupit bez lékařského předpisu.

Přesné dávkování a doporučené množství Persenu závisí na individuálních potřebách a reakci jednotlivce. Doporučuje se dodržovat pokyny uvedené na obalu produktu nebo se poradit s lékařem nebo farmaceutem.

Persen je obecně považován za bezpečný přípravek, avšak je možné, že někteří jedinci mohou mít na něj přecitlivělost nebo reakce. Pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud příznaky přetrvávají, je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem.

Je důležité mít na paměti, že Persen je přípravek na bázi bylin a neposkytuje dlouhodobé řešení pro závažné úzkostné poruchy. Pokud se s vaší úzkostí nebo stresovými příznaky potýkáte opakovaně a dlouhodobě, je vhodné vyhledat odbornou lékařskou radu a zvážit další možnosti léčby.

Příbalový leták

Co jsou přípravky Persen a Persen Forte a k čemu se používají

Přípravky PERSEN a PERSEN forte patří do skupiny léčiv nazývaných fytofarmaka – sedativa (zklidňující léky), anxiolytika (léky odstraňující úzkost), hypnotika (léky navozující spánek).

Jedná se o směs suchých rostlinných extraktů s uklidňujícím účinkem, která příznivě působí i při mírných poruchách usínání a spánku.

Přípravky PERSEN a PERSEN forte se užívají při psychovegetativních poruchách nejrůznější povahy, projevujících se zvýšeným napětím, podrážděností, neklidem, rozladěností, strachem, úzkostí, poruchami koncentrace, poruchami usínání a spánku, pocitem únavy po probuzení nebo i minimální námaze, pocením dlaní a třesem rukou.

  • Přípravek PERSEN mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let.
  • Přípravek PERSEN FORTE je určen pro dospělé od 18 let.

Aktuální příbalový leták Persen a Persen Forte

Napsat komentář