Ramipril Actavis příbalový leták

Ramipril Actavis

Ramipril Actavis je lékový přípravek obsahující účinnou látku ramipril. Ramipril patří do skupiny léků nazývaných ACE inhibitory (inhibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu).

Ramipril se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze), srdečního selhání a prevenci srdečních komplikací u pacientů po infarktu myokardu (srdečního infarktu). Působí tím, že rozšiřuje cévy a snižuje odpor v cévách, což napomáhá snižovat krevní tlak a zlepšovat průtok krve do srdce.

Dávkování Ramiprilu Actavisu a délka léčby jsou individuální a měly by být přesně určeny lékařem na základě vašeho zdravotního stavu a reakce na léčbu. Je důležité pravidelně užívat předepsanou dávku a dodržovat pokyny lékaře.

Před zahájením léčby Ramiprilem Actavis je důležité informovat lékaře o všech dalších léčivech, které užíváte, včetně případných přípravků na bázi bylin nebo doplňků stravy, protože mohou interagovat s Ramiprilem.

Mezi běžné vedlejší účinky Ramiprilu patří závratě, únava, suchý kašel, zažívací potíže, bolest na hrudi a změny chuti k jídlu. Pokud se vyskytnou vážnější nežádoucí účinky nebo máte jakékoli obavy, měli byste se poradit s lékařem.

Je důležité pravidelně navštěvovat lékaře a podstupovat kontrolní vyšetření během léčby Ramiprilem, abyste sledovali účinnost léčby a případné nežádoucí účinky.

Tato informace slouží pouze jako orientační a doporučuji se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem pro konkrétní pokyny týkající se užívání Ramiprilu Actavis v souladu se specifickými potřebami a zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Ramipril Actavis a k čemu se používá

Přípravek Ramipril Actavis obsahuje léčivou látku, která se nazývá ramipril.

Patří do skupiny léků nazývaných ACE inhibitory (inhibitory enzymu konvertujícího angiotenzin).

Přípravek Ramipril Actavis účinkuje takto:

  • snižuje v těle tvorbu látek, které mohou zvyšovat krevní tlak
  • uvolňuje a rozšiřuje krevní cévy
  • ulehčuje srdci udržování krevního oběhu v těle.

Přípravek Ramipril Actavis se může používat:

  • k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze)
  • ke snížení rizika, že dostanete srdeční záchvat nebo mozkovou mrtvici
  • ke snížení rizika nebo zpomalení zhoršujících se problémů s ledvinami (bez ohledu na to, jestli máte cukrovku nebo ne)
  • k léčbě srdce, pokud nemůže pumpovat dostatečné množství krve do těla (srdeční selhání)
  • jako léčba následující po srdečním záchvatu (infarkt myokardu) komplikovaném srdečním selháním.

Aktuální příbalový leták Ramipril Actavis

Napsat komentář