Berodual příbalový leták

Berodual

Berodual je léková kombinace obsahující dva léčivé účinné látky: fenoterol a ipratropium. Je používán k léčbě bronchospasmu u pacientů s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) a astmatem.

Fenoterol je bronchodilatátor, který uvolňuje svaly dýchacích cest a zlepšuje průchodnost vzduchu do plic. Ipratropium je anticholinergikum, které také uvolňuje svaly a snižuje bronchiální křeče.

Berodual se nejčastěji používá ve formě inhalace pomocí inhalátoru nebo rozprašovače. Dávkování a frekvence užívání závisí na konkrétním případě a doporučení lékaře.

Je důležité, abyste se před užíváním Berodualu poradili se svým lékařem nebo farmaceutem, aby vám mohli poskytnout správné pokyny ohledně dávkování, užívání a případných vedlejších účinků léku.

Příbalový leták

Co je BERODUAL a k čemu se používá

BERODUAL obsahuje dvě léčivé bronchodilatační (průdušky rozšiřující) látky, fenoterol-hydrobromid, který patří do skupiny látek nazývaných „selektivní agonisté beta2-adrenoreceptorů“ a ipratropium-bromid, který patří do skupiny nazývané „anticholinergika“.

Obě léčivé látky rozšiřují vaše dýchací cesty různými mechanizmy, a proto se používají při léčbě astmatu a jiných stavech s přechodným zúžením dýchacích cest. Při akutním zúžení průdušek působí BERODUAL rychle po podání a je tedy vhodným přípravkem k léčení akutních záchvatů astmatu.

BERODUAL je bronchodilatační (průdušky rozšiřující) přípravek určený k prevenci a léčbě příznaků chronické bronchiální obstrukce spojené s reverzibilním (vratným) zúžením dýchacích cest, jako je bronchiální astma, a zejména chronický zánět průdušek s emfyzémem (rozedmou plic) nebo bez něj.

U pacientů s bronchiálním astmatem nebo u pacientů s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN), která reaguje na léčbu kortikosteroidními přípravky, je třeba uvažovat i o současném podání protizánětlivé léčby.

Aktuální příbalový leták Berodual

Napsat komentář