Domácí celozrnné rohlíky – recept

Celozrnné rohlíky jsou chutným a zdravým pečivem, které můžete jíst samotné třeba k polévce nebo použít jako základ pro obložené bagety. Zde je jednoduchý recept na celozrnné rohlíky, které si zamilujete.

Ingredience

 • 2 hrnky celozrnné mouky
 • 1 hrnky hladké mouky
 • 2 lžičky sušeného droždí
 • 1 lžička soli
 • 1 lžička cukru
 • 1 hrnek teplé vody
 • 2 lžíce olivového oleje

Postup

 1. Smíchejte teplou vodu, cukr a sušené droždí v misce. Nechte směs odpočívat několik minut, dokud se droždí neaktivuje a nezačnou vznikat bublinky.
 2. Přidejte celozrnnou mouku, hladkou mouku, sůl a olivový olej do mísy s aktivovaným droždím. Promíchejte, dokud se těsto nezačne spojovat.
 3. Dejte těsto na pomoučený povrch a hněťte ho asi 10 minut, dokud nebude hladké a pružné. Případně přidávejte trochu celozrnné mouky, pokud je těsto příliš lepkavé.
 4. Vložte těsto zpět do mísy, přikryjte ji utěrkou nebo víkem a nechte kynout přibližně hodinu, dokud zhruba nezdvojnásobí svůj objem.
 5. Po vykynutí těsto opatrně vyndejte a znovu ho krátce prohněťte, aby se zbavilo vzduchu.
 6. Rozdělte těsto na malé kousky a tvarujte z nich rohlíky. Položte je na plech pokrytý pečicím papírem.
 7. Nechte rohlíky kynout dalších 15 až 20 minut.
 8. Předehřejte troubu na 190 °C.
 9. Pečte rohlíky v předehřáté troubě 15 až 20 minut, dokud nejsou zlatavé.
 10. Nechte rohlíky vychladnout. Potom je můžete podávat s máslem, džemem, sýrem nebo libovolnou pomazánkou. Nebo udělat obložené rohlíky podle svých chutí.

Tyto výborné celozrnné rohlíky jsou mají výtečnou chuť a poznáte ten rozdíl, když si je uděláte domácí. Jsou skvělým doplňkem k různým pokrmům a můžete je samozřejmě také obložit podle svých chutí.

Napsat komentář