Cilkanol příbalový leták

Cilkanol

Cilkanol je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující troxerutin jako účinnou látku. Troxerutin patří do skupiny léčiv nazývaných venotonika a je používán k léčbě problémů se žilami a cévami.

Troxerutin má účinky na žilní systém a pomáhá posilovat cévní stěny, zlepšovat mikrocirkulaci a snižovat permeabilitu kapilár. Tím pomáhá snižovat otoky, těžkost a bolest v nohách spojené s chronickou žilní nedostatečností, hemoroidy a dalšími žilními poruchami.

Cilkanol se obvykle dostává ve formě tablet nebo kapslí. Dávkování a režim užívání se mohou lišit v závislosti na indikacích a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo od lékaře.

Před užíváním Cilkanolu je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Vedlejší účinky Cilkanolu jsou obvykle vzácné, ale mohou zahrnovat zažívací potíže, alergické reakce nebo bolesti hlavy. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích.

Příbalový leták

Co je přípravek Cilkanol a k čemu se používá

  • Přípravek Cilkanol patří do skupiny léků zvaných venofarmaka, která se používají k léčbě žilních onemocnění.
  • Léčivá látka troxerutin snižuje propustnost krevních vlásečnic, snižuje lomivost cév, zlepšuje prokrvení a výživu tkání končetin.

Přípravek Cilkanol užívají dospělí a dospívající od 15 let k léčbě příznaků a projevů při chronické žilní nedostatečnosti (pocit unavených, těžkých a bolestivých nohou, pocit napětí nebo svědění a mravenčení v kůži nohou, otoky dolních končetin, křeče, pocit neklidných nohou).

Aktuální příbalový leták Cilkanol

Napsat komentář