Ditustat příbalový leták

Ditustat

Ditustat je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku dropropizinum. Dropropizinum je léčivá látka, která patří do skupiny expektorančních látek. Expektoranční látky pomáhají zlepšit vylučování a odstranění hlenu a hlenových sekretů z dýchacích cest.

Ditustat se používá při kašli s nadměrnou tvorbou hlenu, jako je například při akutních i chronických zánětech dýchacích cest. Dropropizinum pomáhá snížit viskozitu hlenu, usnadňuje jeho vykašlávání a uvolňuje dýchací cesty.

Důležité je dodržovat doporučené dávkování a pokyny uvedené na příbalovém letáku nebo doporučené lékařem. Před užíváním Ditustatu je také vhodné se poradit s lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte další léky, abyste se vyhnuli možným interakcím a nežádoucím účinkům.

Příbalový leták

Co je Ditustat a k čemu se používá

Ditustat je lék tlumící suchý, dráždivý kašel (antitusikum). Svým působením snižuje dráždivost v oblasti hrtanu a průdušnice a tlumí kašel. Může příznivě ovlivnit i kašel alergického původu.

Ditustat tlumí dráždivý, neproduktivní kašel při onemocněních dýchacích cest. Bez porady s lékařem je možné přípravek užívat u kašle provázejícího akutní onemocnění dýchacích cest. U chronického kašle se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře.

Tento přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 měsíců věku.

Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe (u dětí do 3 dnů) nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Ditustat

Napsat komentář