Biomin H příbalový leták

Biomin H

Biomin H je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující vápník z vaječné skořápky. Specificky obsahuje látku nazývanou Calcii carbonas ex testae ovi, což je vápníkový karbonát získávaný z vaječné skořápky.

Vápník je důležitý minerál pro správný vývoj a funkci kostí a zubů, a také pro normální funkci svalů a nervového systému. Léčivé přípravky obsahující vápník se často používají k prevenci nebo léčbě nedostatku vápníku v těle, zejména u jedinců s nedostatečným příjmem vápníku z potravy.

Biomin H se často užívá jako doplňkový přípravek stravy pro podporu správné hladiny vápníku v těle. Může být používán jako součást léčby osteoporózy, stavu charakterizovaného ztrátou kostní hmoty a oslabením kostí.

Doporučené dávkování a přesný režim užívání Biominu H se může lišit v závislosti na věku, pohlaví a zdravotním stavu jednotlivce. Je důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před použitím Biominu H, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Příbalový leták

Co je Biomin H a k čemu se používá

Biomin H je léčivý přípravek s vysokým obsahem biologicky dostupného vápníku, který je získáván z vaječných skořápek. Dále obsahuje hořčík, fosfor a stopové prvky.

Přípravek je určen k léčbě a prevenci nedostatku vápníku, k léčbě řídnutí kostí (osteoporózy), měknutí kostí (osteomalacie), u Sudeckova syndromu, při některých poruchách metabolismu vápníku, při úrazech a při rekonvalescenci.

U dětí se přípravek užívá především při nedostatečném příjmu vápníku potravou, tedy pro zabezpečení růstu kostí a zubů.

Přípravek lze užívat i u těhotných a kojících žen z důvodu vyšší potřeby vápníku během těhotenství a v období kojení.

Aktuální příbalový leták Biomin H

Napsat komentář