Biotussil příbalový leták

Biotussil

Biotussil je obchodní název pro léčivý přípravek, který je používán k léčbě kašle. Obsahuje kombinaci různých účinných látek, které mají účinnost proti kašli.

Konkrétní složení a formy Biotussilu se mohou lišit v závislosti na konkrétním produktu. Některé varianty Biotussilu obsahují například guaifenesin, který je expektorantem a pomáhá zředit a uvolnit hlenu v dýchacích cestách, což usnadňuje jeho odkašlávání. Další varianty mohou obsahovat kombinaci expektorantu a antitusika, které potlačují kašel.

Biotussil se obvykle dostává ve formě sirupu nebo tablet. Přesné dávkování a režim užívání se může lišit v závislosti na konkrétním produktu a individuálních potřebách pacienta. Je důležité přečíst si příbalový leták a dodržovat pokyny od lékaře nebo farmaceuta.

Před užíváním Biotussilu je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Vedlejší účinky Biotussilu mohou zahrnovat ospalost, nevolnost nebo zažívací potíže.

Příbalový leták

Co je přípravek BIOTUSSIL a k čemu se používá

BIOTUSSIL, perorální kapky, roztok patří do farmakoterapeutické skupiny fytofarmakum – expektorans, sekretolytikum.

BIOTUSSIL perorální kapky, roztok je lihový extrakt směsi bylin se sekretolytickým a antiseptickým účinkem vyznačující se velmi dobrou snášenlivostí.

Tradiční rostlinný léčivý přípravek užívaný jako pomocný lék při onemocněních dýchacích cest včetně rýmy a zánětů vedlejších nosních dutin. Zánět vedlejších nosních dutin se zpočátku projevuje výtokem z nosu, následně ucpaným nosem, bolestmi v oblasti tváří a pocitem tlaku, zejména kolem nosu.

Přípravek mohou používat dospělí, dospívající a děti od 4 let věku.

Pokud se do 5 dnů u dospělých nebo do 3 dnů u dětí nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Použití tohoto tradičního rostlinného přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Aktuální příbalový leták Biotussil

Napsat komentář