Dicuno příbalový leták

Dicuno

Dicuno je léčivý přípravek obsahující účinnou látku diclofenac kalium, což je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Diclofenac kalium se používá k léčbě bolesti a zánětu, jako například při revmatoidní artritidě, osteoartróze, bolesti zad nebo bolesti svalů a kloubů. Působí tím, že potlačuje tvorbu zánětlivých mediátorů v těle.

Před užíváním léku Dicuno je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, aby bylo zajištěno správné dávkování a bezpečné užívání léku. Dicuno může mít určité vedlejší účinky, jako například podráždění žaludku, zažívací obtíže nebo zvýšené riziko krvácení. Je důležité dodržovat pokyny a doporučení lékaře a nepřekračovat doporučenou dávku.

Pamatujte, že informace poskytované touto službou nejsou náhradou konzultace s lékařem. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se léků nebo léčby, měli byste se poradit s odborníkem.

Příbalový leták

Co je Dicuno a k čemu se používá

Dicuno patří do skupiny léků, které se nazývají nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Má protizánětlivé, analgetické a horečku snižující účinky.

Dicuno se používá k symptomatické léčbě akutní mírné a středně silné bolesti, včetně akutních migrenózních bolestí hlavy.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář