Diky 4% příbalový leták

Diky 4%

Diky je roztok nebo kožní sprej obsahující účinnou látku diclofenac natricum, což je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID). Tento sprej se používá k místnímu léčení bolesti, zánětu a otoků spojených s poraněními svalů, šlach, kloubů a kloubních pouzder. Diky kožní sprej působí tím, že snižuje zánět a zmírňuje bolest.

Před použitím Diky kožního spreje je důležité se seznámit s příbalovou informací a dodržovat pokyny od výrobce. Sprej se aplikuje přímo na postiženou oblast kůže a jemně se vtírá, dokud se úplně nevsákne. Je důležité vyhnout se aplikaci na poškozenou nebo porušenou kůži, sliznice a otevřené rány.

Před použitím Diky spreje je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte alergie, citlivou kůži nebo užíváte jiné léky. Mohou se vyskytnout vedlejší účinky, jako například podráždění kůže, svědění nebo zarudnutí. Pokud se vedlejší účinky zhoršují nebo přetrvávají, měli byste kontaktovat svého lékaře.

Pamatujte, že poskytované informace slouží pouze pro všeobecné informace a neměly by nahrazovat konzultaci s lékařem. Vždy se poraďte s odborníkem, pokud máte jakékoli konkrétní otázky nebo obavy týkající se léčby.

Příbalový leták

Co je přípravek DIKY 4% a k čemu se používá

DIKY 4% obsahuje léčivou látku diklofenak sodný, která patří do skupiny nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých látek, NSAID). Přípravek se používá k místní léčbě akutní bolesti a otoků postihujících malé nebo středně velké klouby a okolní tkáně.

Aktuální příbalový leták Diky 4%

Napsat komentář