Dimexol příbalový leták

Dimexol

Léčivý přípravek Dimexol obsahuje léčivou látku Mefenoxalon, která se používá jako svalový relaxant. Patří do skupiny léků nazývaných centrálně působící myorelaxancia. Mefenoxalon působí na centrální nervový systém a uvolňuje svalové napětí.

Mefenoxalon se obvykle používá k léčbě svalového napětí, křečí a křečových bolestí. Je indikován při podmínkách, jako jsou svalové křeče způsobené poraněním nebo neurologickými poruchami.

Je důležité si uvědomit, že jako lék by měl být mefenoxalon užíván pouze pod dohledem a na předpis lékaře. Dávkování, kontraindikace a případné vedlejší účinky mefenoxalonu se mohou lišit v závislosti na konkrétním léku obsahujícím tuto látku. Je proto důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, aby získali konkrétní informace o užívání mefenoxalonu.

Příbalový leták

Co je přípravek Dimexol a k čemu se používá

Dimexol je přípravek ze skupiny myorelaxancií – snižuje zvýšené napětí kosterního svalstva končetin a zad. Blokuje přenos nervových signálů z mozku do svalů, které vyvolávají stah svalu. Dochází k uvolnění bolestivého stažení svalů, křečí a svalové ztuhlosti. Dimexol se používá u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let k léčbě bolestivých stažení a křečí kosterního svalstva nejrůznějšího původu. Je vhodný též k usnadnění pohybové rehabilitace a fyzikální léčby.

Aktuální příbalový leták Dimexol

Napsat komentář