Nalgesin příbalový leták

Nalgesin

Nalgesin je obchodní název pro léčivou látku nazývanou naproxen. Naproxen je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), které se používá k úlevě od bolesti, snížení zánětu a snížení horečky. Patří do stejné třídy léčiv jako ibuprofen a diklofenak.

Nalgesin (naproxen) je často předepisován k léčbě různých stavů, včetně bolesti kloubů, svalů a zad, artritidy, menstruačních bolestí, migrény a dalších bolestivých stavů.

Je důležité brát Nalgesin nebo jakýkoli jiný lék obsahující naproxen podle pokynů lékaře nebo pokynů uvedených na příbalovém letáku. Dávkování a délka léčby závisí na konkrétním onemocnění, individuálních potřebách a reakci pacienta na léčbu.

Před zahájením léčby Nalgesinem je vždy nezbytné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, aby se zajistilo správné použití léku a minimalizovaly možné nežádoucí účinky nebo interakce s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Nalgesin a k čemu se používá

Nalgesin je léčivý přípravek, který zmírňuje bolest a zánět a tlumí horečku. Potlačuje tvorbu prostaglandinů (látky podobné hormonům). Tablety se dobře rozpouštějí, a proto je nástup analgetického účinku rychlý.

Nalgesin se používá při následujících stavech:

  • krátkodobá léčba určená ke zmírnění zánětu a k úlevě od mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, migréna, bolest zubů, svalů, kloubů a bolest zad, a bolest doprovázející akutní infekci horních cest dýchacích;
  • primární dysmenorea (bolestivá menstruace);
  • horečka;
  • bolest po operacích a úrazech, např. trhání zubů, podvrtnutí kotníku, natažené svaly;
  • bolest při chronických zánětlivých a degenerativních revmatických onemocněních (revmatoidní artritida, ankylozující spondylitida, artróza a akutní záchvat dny);
  • juvenilní idiopatická artritida (chronické zánětlivé revmatické onemocnění) u dětí s tělesnou hmotností nad 55 kg.

Aktuální příbalový leták Nalgesin

Napsat komentář