Dorsiflex příbalový leták

Dorsiflex

Mephenoxalonum (známý také jako mephenoxalon) je léčivá látka, která se používá jako svalový relaxant. Patří do skupiny léků nazývaných centrální myorelaxancia, které působí na centrální nervový systém k uvolnění svalového napětí.

Mephenoxalon je indikován k symptomatické léčbě bolesti a křečí svalů spojených s poruchami pohybového aparátu, jako jsou svalové křeče, bolesti zad a napětí v svalstvu. Používá se především jako adjuvantní léčba, což znamená, že se používá ve spojení s jinými léky nebo terapiemi pro zmírnění příznaků.

Důležité je poradit se s lékařem nebo farmaceutem o správném použití, dávkování a případných vedlejších účincích spojených s užíváním mephenoxalonu. Lékař vám předepíše správnou dávku a délku léčby v souladu s vaším zdravotním stavem a potřebami.

Příbalový leták

Co je přípravek Dorsiflex a k čemu se používa

Centrální myorelaxans (lék snižující napětí kosterních svalů).

Dorsiflex se používá při léčbě nadměrného celkového zvýšeného svalového napětí, ztuhnutí krční páteře, bolestivého stažení skupin kosterních svalů (svalových spasmů), akutní bolesti v „kříži“ spojené s křečí zádových svalů (lumbago), svalových bolestí, onemocnění kloubů (artróz), svalových zranění, svalových spasmů způsobených zlomeninami, onemocnění meziobratlových plotének a rovněž jako doplněk rehabilitační léčby.

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti starší 8 let.

Aktuální příbalový leták Dorsiflex

 

Napsat komentář