Amoksiklav příbalový leták

Amoksiklav

Amoksiklav je obchodní název pro léčivou kombinaci dvou účinných látek: amoxicilin a kyselina klavulanová. Tato kombinace antibiotik se používá k léčbě infekcí způsobených bakteriemi, které jsou citlivé na tyto látky.

Amoxicilin patří do třídy antibiotik nazývaných peniciliny. Působí tím, že narušuje tvorbu bakteriálních buněčných stěn, což vede k jejich oslabení a smrti. Kyselina klavulanová je inhibitor beta-laktamázy, enzymu, který může být produkován některými bakteriemi a který by jinak zničil amoxicilin, což by způsobilo, že by nebyl účinný proti nim.

Amoksiklav se často používá k léčbě infekcí dýchacího ústrojí, močových cest, kůže a měkkých tkání, střevních infekcí a dalších infekcí způsobených citlivými bakteriemi. Dávkování Amoksiklavu závisí na konkrétním onemocnění, závažnosti infekce a věku pacienta.

Je důležité, aby vám Amoksiklav byl předepsán a užíván pod dohledem lékaře. Lékař vám poskytne informace o správném užívání, dávkování, délce léčby a případných vedlejších účincích spojených s tímto lékem.

Příbalový leták

Co je přípravek Amoksiklav a k čemu se používá

Přípravek Amoksiklav je antibiotikum, které hubí bakterie způsobující infekce. Obsahuje dvě různé léčivé látky nazývané amoxicillin a kyselina klavulanová. Amoxicilin patří do skupiny léků nazývaných “peniciliny”, které někdy nemusí působit (mohou být inaktivovány). Druhá léčivá látka (kyselina klavulanová) tomu brání.

Přípravek Amoksiklav se používá u dospělých, dospívajících a dětí k léčbě následujících infekcí:

  • infekce středního ucha a vedlejších nosních dutin
  • infekce dýchacích cest
  • infekce močových cest
  • infekce kůže a měkkých tkání, včetně zubních infekcí
  • infekce kostí a kloubů.

Aktuální příbalový leták Amoksiklav

Napsat komentář