Ercefuryl příbalový leták

Ercefuryl

Ercefuryl je obchodní název léku obsahujícího účinnou látku nifuroxazid. Jedná se o léčivo, které se používá k léčbě průjmů, zejména těch způsobených bakteriální infekcí trávicího traktu.

Nifuroxazid působí proti určitým druhům bakterií, které mohou způsobovat průjem. Mechanismus účinku spočívá v inhibici růstu a reprodukce bakterií v trávicím traktu, což pomáhá snižovat zánět a symptomy průjmu.

Ercefuryl je obvykle dostupný ve formě tablet, které se užívají perorálně. Dávkování a délka léčby závisí na závažnosti průjmu a pokynech lékaře. Je důležité brát Ercefuryl přesně podle pokynů a nedoporučuje se překračovat doporučenou dávku.

Před užíváním Ercefurylu je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiná zdravotní omezení, užíváte jiné léky nebo máte alergie na léky. Informujte lékaře o případných existujících onemocněních, těhotenství nebo kojení, abyste se ujistili, že Ercefuryl je pro vás vhodný a bezpečný.

Příbalový leták

Co je přípravek Ercefuryl a k čemu se používá

Přípravek působí proti většině choroboplodných mikroorganismů, které vyvolávají střevní onemocnění. Nevzniká rezistence (odolnost) na léčivou látku přípravku Ercefuryl. Přípravek může být používán opakovaně. Přípravek se užívá k léčbě akutních průjmových onemocnění, obvykle bakteriálního původu. Je vhodný zejména u cestovního průjmu. Přípravek je určen pro dospělé a děti od 6 let.

Aktuální příbalový leták Ercefuryl

Napsat komentář