Algifen příbalový leták

Algifen

Algifen je lék obsahující účinnou látku ketoprofen, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Ketoprofen působí protizánětlivě, analgeticky (proti bolesti) a antipyreticky (snižuje teplotu).

Algifen se obvykle používá k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti svalů, kloubů nebo menstruační bolesti. Také se může použít k léčbě zánětů, například revmatoidní artritidy nebo osteoartritidy.

Je důležité brát Algifen podle pokynů lékaře nebo dle příbalového letáku. Obvyklá dávka závisí na závažnosti bolesti a individuální citlivosti pacienta. Je nutné se vyvarovat překračování doporučené dávky a dodržovat předepsanou délku léčby.

Před užíváním Algifenu je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiná zdravotní omezení, užíváte jiné léky nebo máte alergii na léky. Měli byste také informovat lékaře o případných existujících onemocněních nebo léčbě, abyste se ujistili, že Algifen je pro vás vhodný a bezpečný.

Příbalový leták

Co je přípravek Algifen a k čemu se používá

Přípravek Algifen se užívá jen na doporučení lékaře při kolikovité bolesti v břišní krajině – žaludku, střev, žlučových a močových cest, při bolestivé menstruaci, při bolestech hlavy.

Přípravek je určen dospělým a dětem od 15 let.

Aktuální příbalový leták Algifen

Napsat komentář