Ibolex příbalový leták

Ibolex

Ibolex obsahuje dexibuprofen, což je léčivo, které patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Obsahuje pouze jednu izomerickou formu ibuprofenu, a to dexibuprofen, který má podobné účinky jako ibuprofen, ale s menším výskytem nežádoucích účinků na žaludek.

Ibolex se používá k tlumení bolesti a snižování zánětu při různých podmínkách, jako jsou bolesti hlavy, zubní bolesti, svalové a kloubní bolesti, artritida a další. Je důležité užívat tento lék přesně podle pokynů lékaře nebo podle příbalového letáku a dodržovat předepsanou dávku.

Je třeba si uvědomit, že dexibuprofen a další NSAID mohou mít vedlejší účinky, včetně rizika žaludečních vředů, krvácení, nežádoucího účinku na ledviny a zvýšeného rizika srdečních problémů. Proto je důležité se před užíváním tohoto léku poradit s lékařem nebo farmaceutem, aby se zvážila vhodnost jeho užití a případná kontraindikace.

Příbalový leták

Co je přípravek Ibolex a k čemu se používá

Dexibuprofen, léčivá látka přípravku Ibolex, patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID). NSAID, jako je dexibuprofen, se používají jako léky proti bolesti a ke kontrole zánětu. Tyto léky působí tak, že snižují množství prostaglandinů (látek, které mají vliv na zánět a bolest), které vytváří Vaše tělo.

K čemu se používá přípravek Ibolex 200 mg

Přípravek Ibolex se používá ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti různého původu u dospělých, jako je např.

  • muskuloskeletální bolest (bolest svalů, kloubů, šlach a kostí), např. bolest zad,
  • bolest zubního původu, bolest po extrakci (vytržení) zubů,
  • menstruační bolest,
  • bolest hlavy,
  • bolest při nachlazení a chřipce (např. bolest hlavy a bolest končetin).

Pokud se nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží do 4 dnů v případě bolesti nebo do 3 dnů v případě horečky, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Ibolex

Napsat komentář