Krabí pomazánka z krabích tyčinek surimi – recept

Krabí pomazánka z krabích tyčinek surimi je velice jednoduchá, ale chutná a můžete si ji připravit jako chutný dip pro zeleninu, na pečivo, ale také jako pomazánku do sendvičů nebo bagetky. Tato pomazánka má lehkou a příjemnou mořskou chuť právě díky krabím tyčinkám.

Ingredience

 • 200 g krabích tyčinek surimi, rozdrobených
 • 2 lžíce majonézy
 • 2 lžíce zakysané smetany nebo řeckého jogurtu
 • 1 stroužek česneku, prolisovaný
 • 1 lžička citronové šťávy
 • 1 lžička hořčice
 • Sůl a pepř podle chuti

Postup

 1. Rozdrobte krabí tyčinky surimi na menší kousky.
 2. Prolisujte stroužek česneku. Pokud nechcete, můžete česnek vynechat.
 3. V míse smíchejte rozdrobené krabí tyčinky, prolisovaný česnek, majonézu, zakysanou smetanu nebo jogurt, citronovou šťávu a hořčici.
 4. Dobře promíchejte všechny ingredience, dokud nezískáte hladkou krabí pomazánku.
 5. Podle potřeby dochuťte pomazánku solí a čerstvě mletým černým pepřem.
 6. Pomazánku podávejte například na plátku chleba, případně použijte na chlebíčky nebo jednohubky.
 7. Pokud chcete, můžete pomazánku z krabích tyčinek surimi ozdobit ještě nasekanou čerstvou petrželkou nebo koprem.

Krabí pomazánka z krabích tyčinek surimi je rychlým a chutným pokrmem, který je skvělým způsobem, jak si vychutnat mořskou příchuť krabích tyčinek. Můžete si ji upravit podle svých preferencí přidáním dalších bylinek nebo koření, tak jako každou pomazánku.

Surimi. Co to je?

Surimi je potravina vyráběná z rybího masa, které je rozemleté na pastu a potom zpracováno tak, aby připomínalo maso mořských plodů, krabů nebo krevet. Tato technika zpracování rybího masa byla původně vyvinuta v Asii a je běžně používána k výrobě různých mořských plodů v podobě krabích tyčinek, krabího masa, krevetových prstů a dalších podobných produktů.

Surimi má několik výhod, které ho činí populárním v potravinářství a přináší mnoho výhod.

 1. Dlouhá trvanlivost: Surimi je často baleno do hermeticky uzavřených obalů, což mu umožňuje dlouhou trvanlivost a minimální riziko zkažení.
 2. Nízkokalorické: Surimi je obvykle nízkokalorické a nízkotučné, což ho činí vhodným pro ty, kteří dávají pozor na kalorický příjem.
 3. Všestrannost: Surimi lze použít pro široké spektrum skvělých pokrmů, jako jsou krabí saláty, krabí polévky, sushi, rolky nebo krabí pomazánky.
 4. Cenová dostupnost: Surimi je často cenově dostupnější než čerstvé mořské plody, což ho činí dostupným a vlastně i kdykoliv po ruce.

Přestože surimi může být vhodnou alternativou k drahým mořským plodům, je důležité si uvědomit, že se jedná o zpracovaný produkt, který může obsahovat různé přísady a dochucovadla. Při výběru surimi je tedy dobré pečlivě číst etikety a vybrat si co nejkvalitnější.

Napsat komentář