Plaquenil příbalový leták

Plaquenil

Plaquenil je obchodní název pro léčivou látku hydroxychlorochin. Jedná se o antimalarikum, které se také používá v léčbě některých autoimunitních onemocnění, jako je systémový lupus erythematodes (SLE) a revmatoidní artritida.

Hydroxychlorochin působí proti malárii tím, že zabraňuje množení malárie způsobujících parazitů v těle. U autoimunitních onemocnění se předpokládá, že hydroxychlorochin ovlivňuje imunitní systém a snižuje zánětlivou odpověď.

Plaquenil je dostupný ve formě tablet a jeho dávkování a průběh léčby závisí na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta. Je důležité brát lék přesně podle pokynů lékaře a pravidelně docházet na kontrolní vyšetření.

Před zahájením léčby Plaquenilem je důležité konzultovat s lékařem, který posoudí vhodnost léčby vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu a případným kontraindikacím nebo vedlejším účinkům.

Příbalový leták

Co je přípravek Plaquenil a k čemu se používá

Přípravek Plaquenil obsahuje léčivou látku hydroxychlorochin, který působí proti malárii a má i antirevmatické účinky. Po podání ústy se rychle vstřebává. Distribuuje se po celém organismu, hromadí se v krvinkách, játrech, plicích, ledvinách a tkáních oka. V játrech se částečně přeměňuje a vylučuje se hlavně ledvinami, ale také žlučí.

Z oblasti revmatologických a kožních onemocnění je přípravek vhodný u kožního onemocnění zvaného lupus (systémový a diskoidní lupus erythematodes), zánětlivého onemocnění kloubů (revmatoidní artritida), zánětlivého onemocnění kloubů u dospívajících (idiopatická juvenilní artritida) a onemocnění na podkladě zvýšené citlivosti kůže na sluneční světlo (fotodermatóza).

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající, v případě prevence a léčby malárie, idiopatické juvenilní artritidy (zánětu kloubů u dětí) a diskoidního a systémového lupusu i pro děti s tělesnou hmotností nad 35 kg.

Aktuální příbalový leták Plaquenil

Napsat komentář