Propanorm příbalový leták

Propanorm

Propanorm je obchodní název léku obsahujícího účinnou látku propranolol. Propranolol patří do skupiny léků nazývaných beta-blokátory, které ovlivňují činnost srdce a cév.

Propanorm se používá k léčbě různých onemocnění, včetně vysokého krevního tlaku (hypertenze), anginy pectoris (bolesti na hrudi způsobené nedostatečným prokrvením srdce) a různých srdečních poruch, jako je arytmie. Také se používá při prevenci migrén a při léčbě některých úzkostných poruch.

Dávkování Propanormu se liší podle typu a závažnosti onemocnění a individuálních potřeb pacienta. Přesné dávkování a užívání by mělo být stanoveno a sledováno lékařem. Důležité je dodržovat předepsané dávky a pravidelně užívat lék.

Při užívání Propanormu mohou vzniknout některé vedlejší účinky, včetně únavy, závratí, bradykardie (zpomalení srdečního tepu), nízkého krevního tlaku, problémů s trávením a deprese. Vedlejší účinky se mohou lišit v závislosti na individuální reakci pacienta. Je důležité se o nich poradit s lékařem.

Před zahájením nebo ukončením užívání Propanormu je vždy důležité konzultovat to s lékařem, který bude mít přesnější informace o vašem zdravotním stavu a může poskytnout odpovídající rady a pokyny.

Příbalový leták

Co je Propanorm 150 mg a k čemu se používá

Propanorm 150 mg obsahuje léčivou látku propafenon-hydrochlorid a patří do skupiny léčivých přípravků zvaných antiarytmika (léky k léčbě poruch srdečního rytmu).

Propanorm 150 mg je účinný při předcházení a léčbě určitých chorobných zrychlení srdečního rytmu (tachykardie). Snižuje dráždivost buněk srdečního svalu a zpomaluje vedení vzruchů v převodním systému srdce přímým působením v buňkách srdečního svalu. Přípravek v běžných dávkách významně neovlivňuje sílu srdečních stahů ani tlak krve.

Propanorm 150 mg se používá k předcházení a léčbě chorobného zrychlení činnosti srdečních komor a chorobného zrychlení srdečního rytmu, vznikajícího mimo srdeční komory (symptomatické stavy tachykardiální supraventrikulární srdeční arytmie vyžadující léčbu, tj. tachykardie atrioventrikulárního spojení, supraventrikulární tachykardie u Wolff-Parkinson-Whiteova (WPW) syndromu nebo paroxysmální atriální fibrilace).

Aktuální příbalový leták Propanorm

Napsat komentář