Rytmonorm příbalový leták

Rytmonorm

Rytmonorm je léčivo obsahující účinnou látku propafenon, která patří do skupiny antiarytmik. Používá se k léčbě srdečních poruch, zejména poruch srdečního rytmu, jako je například supraventrikulární tachykardie, fibrilace síní nebo flutter síní.

Propafenon působí inhibicí určitých iontových kanálů v srdečních buňkách, čímž reguluje srdeční rytmus a snižuje jeho nepravidelnost. Dávkování a režim užívání Rytmonormu by měl být individuálně stanoven lékařem na základě konkrétního onemocnění, zdravotního stavu a dalších faktorů.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo příbalový leták a nepřekračovat předepsanou dávku. Před zahájením léčby Rytmonormem je vhodné se poradit s lékařem o možných nežádoucích účincích a případných interakcích s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Rytmonorm a k čemu se používá

Rytmonorm je antiarytmikum s místně znecitlivujícím účinkem a účinkem stabilizujícím membránu buněk srdečního svalu (myokardu). Rytmonorm ovlivňuje vznik a vedení vzruchu ve svalovině síní a komor, snižuje dráždivost buněk srdečního svalu a zpomaluje převod vzruchů v převodním systému srdce (negativně dromotropní efekt). Vykazuje také mírný inhibiční účinek vůči beta receptorům.

Rytmonorm má výrazný účinek při léčbě chorobných zrychlení srdečního rytmu. Po rychlém nástupu účinku dosahuje Rytmonorm vrcholu působení za 2-3 hodiny.

Indikace: Přípravek se užívá k léčbě chorobného zrychlení srdečního rytmu vznikajícího mimo srdeční komory (symptomatické stavy tachykardiální supraventrikulární srdeční arytmie, tj. tachykardie atrioventrikulárního spojení, supraventrikulární tachykardie u WPW syndromu nebo paroxysmální atriální fibrilace).

Rytmonorm se dále užívá k léčbě závažné zrychlené činnosti komor (symptomatické ventrikulární tachykardie), je-li považována lékařem za stav ohrožující život.

Aktuální příbalový leták Rytmonorm

Napsat komentář