Zulbex příbalový leták

Zulbex

Zulbex je obchodní název pro rabeprazolum natricum, což je účinná látka v léčivu používaném k potlačení tvorby žaludeční kyseliny. Jedná se o protonovou pumpu, která účinkuje na redukci tvorby žaludeční kyseliny. Rabeprazol natricum se používá k léčbě různých stavů spojených s přebytečnou žaludeční kyselinou, včetně gastroezofageální refluxní nemoci (GERD), žaludečních vředů a duodenálních vředů, syndromu Zollinger-Ellison a dalších podmínek, které vyžadují snížení kyselosti žaludku.

Je důležité, aby léčba Zulbexem probíhala pod dohledem lékaře, který předepíše správnou dávku a sleduje případné vedlejší účinky. Mezi běžné vedlejší účinky patří bolesti hlavy, bolesti žaludku, nevolnost, průjem a zácpa. Méně časté, ale vážnější vedlejší účinky mohou zahrnovat alergické reakce, problémy s játry a kostními poruchy. Je důležité informovat lékaře o všech vašich stávajících léčbách a zdravotních stavech, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků.

Zulbex by měl být užíván přesně podle pokynů lékaře a je důležité nepřekračovat předepsanou dávku nebo délku léčby. Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy ohledně užívání tohoto léku, měli byste se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem.

Příbalový leták

Co je přípravek Zulbex a k čemu se používá

Tablety přípravku Zulbex obsahují rabeprazol. Patří do skupiny léků zvaných inhibitory protonové pumpy. Působí snižováním množství kyseliny vytvořené v žaludku.

Tablety Zulbex se používají:

  • Při aktivním dvanácterníkovém vředu nebo aktivním nezhoubném žaludečním vředu (peptické vředy).
  • K léčbě příznaků erozivní nebo ulcerativní (vředové) refluxní choroby jícnu (GORD) (zánět jícnu způsobený žaludeční kyselinou a související s pálením žáhy) nebo pro dlouhodobou léčbu onemocnění GORD (udržovací léčba této choroby).
  • Pro léčbu příznaků středně těžké až těžké refluxní choroby jícnu (symptomatického onemocnění GORD), rovněž související s pálením žáhy.
  • K léčbě Zollinger-Ellisonova syndromu, vzácného stavu u pacientů, jejichž žaludek vytváří mimořádně velké množství kyseliny.
  • K léčbě infekce způsobené bakterií H. pylori u pacientů s vředovým onemocněním žaludku v kombinaci se dvěma antibiotiky (klarithromycin a amoxicilin).

Aktuální příbalový leták Zulbex

Napsat komentář