Rivocor příbalový leták

Rivocor

Rivocor je lék obsahující bisoprolol fumarát, což je léčivá látka používaná jako beta-blokátor. Je dostupná pod různými obchodními názvy a je předepisována k léčbě různých stavů souvisejících s kardiovaskulárním systémem. Zde je stručný přehled:

  • Hypertenze (vysoký krevní tlak): Bisoprolol fumarát se často používá k léčbě vysokého krevního tlaku. Působí na snížení srdečního rytmu a síly kontrakce srdce, čímž snižuje celkový krevní tlak.
  • Ischemická choroba srdeční: Bisoprolol fumarát se také používá k léčbě ischemické choroby srdeční. Pomáhá snižovat zátěž na srdci a zlepšuje dodávku kyslíku do srdce, což může snižovat riziko anginy pectoris (bolest na hrudi způsobená nedostatečným kyslíkem v srdci) a zlepšovat celkovou funkci srdce.
  • Srdeční selhání: V některých případech může být bisoprolol fumarát předepisován k léčbě srdečního selhání. Pomáhá snižovat přetížení srdce a zlepšuje jeho funkci.
  • Prevence srdečních komplikací po infarktu: Po srdečním infarktu může být bisoprolol fumarát předepisován k prevenci dalších srdečních komplikací. Pomáhá snižovat zatížení srdce a minimalizuje riziko opakování srdečního infarktu.

Důležité je, aby byl Rivocor předepsán a užíván pod dohledem lékaře. Lékař stanoví správnou dávku a sleduje vaši odezvu na léčbu. Je také důležité, abyste informovali lékaře o všech dalších léčivech, které užíváte, a o jakýchkoli zdravotních problémech, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků nebo interakcí.

Příbalový leták

Co je Rivocor a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Rivocor je bisoprolol-fumarát. Bisoprolol-fumarát patří mezi skupinu léčivých přípravků označenou jako beta-blokátory. Tyto léky působí tak, že ovlivňují odpověď těla na některé nervové podněty, zvláště v srdci. Výsledkem toho je, že bisoprolol-fumarát zpomaluje srdeční frekvenci, a tím zvyšuje výkon srdce jako pumpy. Zároveň se snižují požadavky srdce na zásobení krví a kyslíkem.

Rivocor se používá k léčbě vysokého krevního tlaku a onemocnění srdce zvaného angina pectoris.

Aktuální příbalový leták Rivocor

Napsat komentář