Artaxin příbalový leták

Artaxin

Artaxin je obchodní název pro léčivou látku známou jako glukosamin. Glukosamin je přírodní sloučenina, která se vyskytuje přirozeně v těle, zejména v kloubní chrupavce. Je také dostupný jako doplňkový produkt a léčivý přípravek používaný k léčbě onemocnění kloubů, jako je osteoartróza.

Glukosamin se podává orálně ve formě tablet, kapslí nebo jako složka některých krémů či mastí. Je běžně kombinován s dalšími látkami, jako je chondroitin sulfát, který také podporuje zdraví kloubů.

Přestože je glukosamin široce užíván jako doplněk stravy a je rozšířený, vědecké studie o jeho účinnosti a přesném mechanismu působení jsou stále ve fázi zkoumání. Některé studie naznačují, že glukosamin může pomoci snižovat bolest a zlepšovat funkci kloubů u lidí s osteoartrózou. Nicméně, výsledky studií jsou smíšené a některé studie neprokázaly významný účinek glukosaminu před placebem.

Před použitím Artaxinu nebo jiného přípravku obsahujícího glukosamin je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem. Měli byste informovat o jakýchkoli jiných léčivech, která užíváte, a o jakýchkoli zdravotních problémech, abyste minimalizovali riziko interakcí nebo nežádoucích účinků.

Příbalový leták

Co je ARTAXIN 625 mg, tvrdé tobolky a k čemu se používá

ARTAXIN patří do skupiny léčivých přípravků zvaných „jiná nesteroidní protizánětlivá a protirevmatická léčiva“. ARTAXIN obsahuje léčivou látku glukosamin. Slouží ke zmírnění příznaků u lehké až středně těžké osteoartrózy kolene.

Osteoartróza je onemocnění, způsobující bolest a omezení funkce kloubů (např. ztuhlost). Příznaky jsou ztuhlost (po spánku nebo dlouhé době v klidu), bolest při pohybu (např. při chůzi po schodech nebo na nerovném povrchu), která v klidu odeznívá. Při pohybu či dotyku kolena také můžete někdy zaznamenat praskavé zvuky.

Pokud se objeví příznaky, jako bolest kloubů v klidu, otok či zčervenání kloubů, horečka či snížení tělesné hmotnosti, obraťte se na svého lékaře.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář