Aspirin C příbalový leták

Aspirin C

Aspirin C je obchodní název pro léčivý přípravek, který obsahuje dvě účinné látky: kyselinu acetylsalicylovou (aspirin) a kyselinu askorbovou (vitamin C). Kyselina acetylsalicylová je léčivo ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), které se používá především k léčbě bolesti, zánětu a horečky. Kyselina askorbová je esenciální vitamín, který podporuje imunitní systém a je důležitý pro správnou funkci organismu.

Aspirin C kombinuje tyto dvě látky, čímž poskytuje úlevu od bolesti a zánětu, stejně jako doplňuje organismus vitamínem C. Přípravek je obvykle dostupný ve formě šumivých tablet nebo prášků určených k rozpuštění ve vodě.

Je důležité si uvědomit, že aspirin může mít vedlejší účinky, zejména na trávicí systém, a může zvyšovat riziko krvácení. Kyselina askorbová (vitamin C) je obecně považována za bezpečnou, ale v případě příliš vysokých dávek může způsobit žaludeční nevolnost nebo průjem.

Před použitím Aspirinu C je vhodné si přečíst příbalový leták a konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jakékoliv zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Mějte na paměti, že aspirin C může interagovat s jinými léky, a proto je důležité informovat o všech případných dalších léčivech, která užíváte.

Příbalový leták

Co je Aspirin C a k čemu se používá

Kyselina acetylsalicylová snižuje tvorbu prostaglandinů (fyziologicky účinných sloučenin, které se podílejí na vzniku zánětu), a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty.

Kyselina askorbová (vitamin C) podporuje obranyschopnost organismu při chřipce a nachlazení.

Přípravek mohou užívat dospělí při mírných až středně silných bolestech (např. bolestech hlavy, zubů, svalů, kloubů nebo při menstruačních bolestech) a při horečce. Při nachlazení nebo chřipce k úlevě od bolesti a horečky.

Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek dospělí při zánětlivém kloubním onemocnění.

Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem.

Vzhledem k obsahu kyseliny acetylsalicylové v jedné šumivé tabletě (400 mg) nemusí být přípravek vhodný pro léčbu mladších dětí. Pro tuto populaci jsou k dispozici jiné přípravky, které mají nižší obsah kyseliny acetylsalicylové.

Aktuální příbalový leták Aspirin C

Napsat komentář