Augmentin příbalový leták

Augmentin

Augmentin je obchodní název pro léčivou kombinaci dvou účinných látek, amoxicilinu a kyseliny klavulanové. Jedná se o antibiotikum, které se používá k léčbě různých bakteriálních infekcí.

Amoxicilin patří do skupiny penicilinů a působí tím, že narušuje tvorbu bakteriálních buněčných stěn, což vede k jejich smrti. Kyselina klavulanová je inhibitor beta-laktamázy, enzymu, který může být produkovaný některými bakteriemi a umožňuje jim odolávat účinku antibiotik. Kyselina klavulanová chrání amoxicilin před rozkladem beta-laktamázou, čímž zvyšuje jeho účinnost proti širokému spektru bakterií.

Augmentin je často předepisován pro léčbu infekcí dýchacích cest, infekcí uší, nosu a krku, močových cest, kůže a měkkých tkání, stejně jako infekcí kostí a kloubů. Přesné dávkování a délka léčby budou záviset na konkrétním onemocnění a individuálních faktorech pacienta.

Je důležité, aby vám Augmentin byl předepsán a podán pouze na základě konzultace s lékařem. Pouze lékař může posoudit vaše specifické zdravotní podmínky a rozhodnout o nejvhodnějším způsobu léčby a dávkování antibiotika.

Příbalový leták

Co je Augmentin a k čemu se používá

Augmentin je antibiotikum, které ničí bakterie způsobující infekční onemocnění. Obsahuje dvě odlišné léčivé látky nazývané amoxicilin a kyselina klavulanová. Amoxicilin patří do skupiny léčivých přípravků nazývaných „peniciliny”, které někdy mohou přestat působit (stávají se neúčinnými). Druhá léčivá látka (kyselina klavulanová) zabraňuje vzniku této neúčinnosti.

Augmentin se používá u dospělých a dětí k léčbě následujících infekcí:

  • infekce středního ucha a infekce vedlejších nosních dutin;
  • infekce dýchacího ústrojí;
  • infekce močového ústrojí;
  • infekce kůže a měkkých tkání, včetně zubních infekcí;
  • infekce kostí a kloubů.

Aktuální příbalový

Napsat komentář