Penlac příbalový leták

Penlac

Léčivý přípravek Penlac obsahuje kombinaci léčivých látek amoxicilin a kyselinu klavulanovou.

Amoxicilin je antibiotikum patřící do skupiny penicilinů. Používá se k léčbě různých bakteriálních infekcí, jako jsou infekce horních a dolních cest dýchacích, infekce močových cest, infekce kůže, infekce uší a další. Působí tak, že ničí bakterie nebo zabraňuje jejich růstu a množení.

Kyselina klavulanová je beta-laktamový antibiotikum, které se často kombinuje s amoxicilinem pro zvýšení jeho účinnosti. Kombinace amoxicilinu s kyselinou klavulanovou se nazývá amoxicilin/klavulanát (často označován jako augmentin).

Kyselina klavulanová funguje jako inhibátor enzymů nazývaných beta-laktamázy, které jsou produkované některými bakteriemi a umožňují jim odolnost vůči beta-laktamovým antibiotikům, jako je amoxicilin. Kyselina klavulanová se váže na beta-laktamázy a zabraňuje jim v jejich aktivitě, čímž umožňuje amoxicilinu působit na bakterie účinněji.

Kombinace amoxicilinu s kyselinou klavulanovou je často používána k léčbě různých bakteriálních infekcí, včetně infekcí horních a dolních cest dýchacích, močových cest, kůže a dalších. Přesné dávkování a délka léčby závisí na povaze a závažnosti infekce a je určováno lékařem.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře a příbalový leták při užívání Penlacu a konzultovat s lékařem v případě jakýchkoli otázek nebo nežádoucích účinků.

Příbalový leták

Co je přípravek Penlac a k čemu se používá

Penlac je antibiotikum, které ničí bakterie způsobující infekční onemocnění. Obsahuje dvě různé léčivé látky nazývané amoxicilin a kyselina klavulanová. Amoxicilin patří do skupiny léčivých přípravků nazývaných „peniciliny”, které někdy mohou přestat působit (stávají se neúčinnými). Druhá léčivá látka (kyselina klavulanová) zabraňuje vzniku této neúčinnosti.

Penlac se používá u dospělých, dospívajících a dětí k léčbě následujících infekcí:

  • infekce středního ucha a infekce vedlejších nosních dutin;
  • infekce dýchacího ústrojí;
  • infekce močového ústrojí;
  • infekce kůže a měkkých tkání, včetně zubních infekcí;
  • infekce kostí a kloubů.

Aktuální příbalový leták Penlac

Napsat komentář