Bactroban příbalový leták

Bactroban

Bactroban je obchodní název pro léčivou látku mupirocin, která patří do skupiny antibiotik. Jedná se o topické antibiotikum, které se používá k léčbě bakteriálních infekcí kůže.

Mupirocin působí proti různým druhům bakterií, včetně stafylokoků a streptokoků. Je často používán k léčbě infekcí kůže, jako jsou impetigo (neinfekční zánět kůže), folikulitida (zánět vlasového folikulu) a infikované řezy nebo rány.

Bactroban je k dispozici ve formě masti nebo krému a aplikuje se přímo na postiženou oblast kůže. Důležité je dodržovat pokyny lékaře nebo lékárníka ohledně dávkování a způsobu použití.

Je důležité mít na paměti, že Bactroban je lék na předpis a měl by být užíván pouze pod dohledem lékaře. Před použitím Bactrobanu je vhodné se poradit se svým lékařem, zejména pokud máte stávající kožní problémy, alergie nebo užíváte jiné léky.

Pokud máte otázky nebo obavy ohledně použití Bactrobanu, měli byste se poradit se svým lékařem nebo dermatologem, kteří vám poskytnou další informace a rady specifické pro váš individuální případ.

Příbalový leták

Co je přípravek Bactroban a k čemu se používá

Bactroban je antibiotikum.

Používá se k prevenci nebo léčbě kožních infekcí způsobených bakteriemi.

Aktuální příbalový leták Bactroban mast

Napsat komentář