Mommox příbalový leták

Mommox

Léčivý přípravek Mommox by měl být užíván pouze pod dohledem lékaře. Vedlejší účinky mohou zahrnovat zarudnutí, pálení, svědění, suchou kůži a řídnutí kůže na místě aplikace. Je důležité informovat lékaře o všech stávajících zdravotních problémech a dalších léčivech, které užíváte, aby bylo možné přizpůsobit léčbu vašim individuálním potřebám.

Pokud máte otázky nebo obavy ohledně použití Mommoxu, měli byste se poradit se svým lékařem nebo dermatologem, kteří vám poskytnou další informace a rady specifické pro váš individuální případ.

Příbalový leták

Co je přípravek Mommox a k čemu se používá

Co je přípravek Mommox?

Přípravek Mommox obsahuje mometason-furoát, který patří do skupiny léků nazývaných kortikosteroidy. Když se mometason-furoát stříkne do nosu, může napomoci ke zmírnění zánětu (otoku a podráždění v nose), kýchání, svědění a ucpaného nosu nebo výtoku z nosu.

K čemu se přípravek Mommox používá?

Senná rýma a celoroční rýma

Přípravek Mommox se používá k léčbě příznaků senné rýmy (někdy nazývané sezónní alergická rýma) a celoroční rýmy u dospělých a dětí ve věku 3 let a starších. Senná rýma, která vzniká v určitých obdobích roku, je alergickou reakcí na vdechované pyly ze stromů, trav a plevelů, dále také na spory plísní a hub. Celoroční rýma přetrvává po dobu celého roku a její příznaky mohou být vyvolávány přecitlivělostí na nejrůznější podněty, včetně domácího prachu, zvířecí srsti (nebo částeček opadávajících z kůže domácích zvířat), peří a některých druhů potravin. Přípravek Mommox zmírňuje otok sliznice v nose a její podráždění a vede tak k ústupu kýchání, svědění a ucpaného nosu nebo výtoku z nosu, které jsou způsobeny sennou rýmou nebo celoroční rýmou.

Nosní polypy

Přípravek Mommox se používá k léčbě nosních polypů u dospělých ve věku 18 let a starších. Nosní polypy jsou drobná vyklenutí nosní sliznice, obyčejně postihující obě nosní dírky. Přípravek Mommox zmenšuje zánět v nose, způsobuje postupné zmenšování polypů, čímž zmírňuje pocit ucpaného nosu, což může mít vliv na dýchání nosem.

Aktuální příbalový leták Mommox

Napsat komentář