Condrosulf příbalový leták

Condrosulf

Condrosulf je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího chondroitin sulfát jako účinnou látku. Chondroitin sulfát je přírodní složkou chrupavky a kloubního mazu. Condrosulf se často používá k léčbě symptomů osteoartrózy (degenerativního onemocnění kloubů).

Mechanismus účinku Condrosulfu spočívá v jeho schopnosti zlepšovat stav chrupavky a kloubů. Chondroitin sulfát přispívá k tvorbě a regeneraci chrupavky, snižuje zánětlivé procesy a zlepšuje pohyblivost kloubů. Tím může pomáhat snižovat bolest a zlepšovat funkci postižených kloubů.

Condrosulf je dostupný ve formě tablet nebo prášku určeného k perorálnímu (ústnímu) užití. Dávkování a režim užívání by měl být dodržován podle pokynů lékaře nebo v souladu s příbalovým letákem léku.

Je důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před zahájením užívání Condrosulfu. Pouze odborník vám může poskytnout správné informace o dávkování, nežádoucích účincích a případných kontraindikacích.

Příbalový leták

Co je přípravek Condrosulf a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku CONDROSULF je chondroitinsulfát, který je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty chrupavky a má charakteristickou význačnou schopnost vázat ve tkáni vodu. Zabezpečuje tím mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Při artrotických degenerativních procesech dochází ke snižování obsahu chondroitinsulfátu v chrupavce působením specifických enzymů (lytických enzymů), které vedou k degeneraci chrupavky. Následkem snížené schopnosti vázat vodu dochází pak k postupné degeneraci chrupavky a ke zhoršení funkce kloubu. Chondroitinsulfát potlačuje aktivitu enzymů, které poškozují chrupavku, podporuje látkovou výměnu v chrupavce a zlepšuje mechanicko-elastické vlastnosti chrupavky. Podávání přípravku CONDROSULF zajišťuje přívodem chondroitinsulfátu obnovení metabolické rovnováhy základních buněčných složek chrupavky (chondrocytů).

Přípravek CONDROSULF je určen k léčbě degenerativních onemocnění kloubů, zejména kolenního (gonartrózy) nebo kyčelního (koxartrózy) mírného až středního stupně a osteoartrózy kloubů prstů ruky. Osteoartróza je onemocnění, které způsobuje bolest a funkční omezení kloubů. Typickým příznakem osteoartrózy kolene je námahová bolest, která vzniká při chůzi a tzv. startovací bolest (ranní a po klidu vznikající ztuhlost spojená s bolestivostí). V klidu se obtíže zmenšují. U osteoartrózy kyčle může bolest vyzařovat po zevní straně stehna ke koleni nebo do křížové oblasti zad. Pacient má obtíže se ohnout, aby si zavázal tkaničky, oblékl ponožky apod. Zhoršuje se chůze, zvláště po schodech, pacient kulhá. Při výskytu klidových bolestí kloubů, otoku nebo zarudnutí kloubu, zvýšené teploty či úbytku tělesné hmotnosti se o další léčbě poraďte s lékařem.

Aktuální příbalový leták Condrosulf

Napsat komentář