Sorvasta příbalový leták

Sorvasta

Příbalový leták

Sorvasta je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího atorvastatin jako účinnou látku. Atorvastatin patří do skupiny léků nazývaných statiny a používá se k léčbě vysokého cholesterolu a prevenci srdečně-cévních onemocnění.

Atorvastatin působí snižováním hladiny cholesterolu v krvi tím, že ovlivňuje enzymy, které jsou zodpovědné za tvorbu cholesterolu v játrech. Snížení hladiny cholesterolu může snižovat riziko vzniku srdečních chorob a mozkových příhod.

Sorvasta je obvykle předepisován lékařem a dávkování by mělo být pečlivě sledováno a dodržováno podle jeho pokynů. Je důležité pravidelně sledovat hladinu cholesterolu v krvi a konzultovat s lékařem o jakýchkoli změnách nebo nežádoucích účincích.

Je třeba si uvědomit, že Sorvasta by měl být užíván pouze na lékařský předpis a pod dohledem lékaře. Pouze on může poskytnout správné informace o dávkování, nežádoucích účincích a případných kontraindikacích, v souladu s vaším zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Sorvasta a k čemu se používá

Přípravek Sorvasta patří do skupiny léků nazývaných statiny. Přípravek Sorvasta Vám byl předepsán, protože:

  • Máte vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Máte tedy zvýšené riziko srdeční příhody nebo mozkové mrtvice. Přípravek Sorvasta se používá u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let k léčbě vysokého cholesterolu. Lékař Vám předepsal k užívání statin, neboť změna dietních návyků a zvýšená fyzická aktivita nevedly k normalizaci hladiny cholesterolu v krvi. V nastavené dietě a fyzické aktivitě budete pokračovat i v průběhu léčby přípravkem Sorvasta.

nebo

  • Máte jiné přidružené ukazatele, které zvyšují riziko srdeční příhody, mozkové mrtvice a podobných zdravotních komplikací. Srdeční příhody, mozková mrtvice a jiné podobné zdravotní komplikace mohou být způsobeny onemocněním, které se označuje jako ateroskleróza. Ateroskleróza vzniká na podkladě ukládání tukových částic ve Vašich cévách.

Aktuální příbalový leták Sorvasta

Napsat komentář