Egilok příbalový leták

Egilok

Egilok je lékovou přípravek obsahující léčivou látku metoprolol. Jedná se o lék ze skupiny beta-blokátorů, který se používá k léčbě různých stavů, včetně vysokého krevního tlaku (hypertenze), ischemické choroby srdeční a srdečního selhání. Metoprolol působí blokováním účinků hormonů, které ovlivňují srdeční činnost, čímž snižuje srdeční frekvenci a krevní tlak.

Dávkování Egiloku závisí na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta. Přesné dávkování a režim užívání by měl stanovit lékař. Vedlejší účinky Egiloku mohou zahrnovat únava, závratě, nízký krevní tlak, pomalý srdeční tep a zažívací potíže. Je důležité konzultovat s lékařem o vhodnosti užívání tohoto léku a sledovat případné vedlejší účinky.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře a příbalový leták při užívání Egiloku a případné změny dávkování nebo přerušení léčby by měly být provedeny pouze po konzultaci s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Egilok a k čemu se používá

Přípravek Egilok, lék obsahující léčivou látku metoprolol-tartrát, patří do skupiny léčiv známých jako beta-blokátory. U lidí vede podávání přípravku Egilok k poklesu krevního tlaku, snížení tepové frekvence, ale také ke snížení srdečního výdeje v klidu i po námaze.

Přípravek Egilok se používá k léčbě vysokého krevního tlaku k prevenci bolestí na hrudi při angině pectoris. Přípravek Egilok se rovněž používá k udržovací léčbě pacientů po infarktu myokardu (srdečního infarktu), k léčbě jistých poruch srdečního rytmu, k léčbě zrychleného srdečního tepu vyvolaného nadměrně aktivní štítnou žlázou a k prevenci záchvatů migrény.

Aktuální příbalový leták Egilok

Napsat komentář