Sertralin příbalový leták

Sertralin

Sertralin je lékovou látkou patřící do skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Je používán k léčbě různých stavů, včetně deprese, úzkostných poruch, obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD), posttraumatické stresové poruchy (PTSD), sociální fobie a panické poruchy.

Sertralin působí tak, že zvyšuje dostupnost neurotransmiteru serotoninu v mozku, což může pomoci vyrovnat narušenou rovnováhu a zlepšit náladu a emocionální stav. Dávkování a režim užívání sertralinu se mohou lišit v závislosti na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta. Přesné dávkování a délku léčby by měl stanovit lékař.

Je důležité konzultovat s lékařem o vhodnosti užívání sertralinu a dodržovat přesná dávkování a režim užívání. Vedlejší účinky sertralinu mohou zahrnovat nevolnost, průjem, sucho v ústech, ospalost, nespavost, zvýšenou úzkost, sníženou sexuální touhu a další. Je důležité sledovat případné vedlejší účinky a konzultovat s lékařem případné obavy nebo změny ve stavu při užívání tohoto léku.

Příbalový leták

Co je přípravek Sertralin Actavis a k čemu se používá

Přípravek Sertralin Actavis obsahuje léčivou látku sertralinum (sertralin). Sertralin patří do skupiny léků nazývaných inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI); tyto léky se používají k léčbě deprese a/nebo úzkostných poruch.

Přípravek Sertralin Actavis je určen k léčbě:

  • deprese a k předcházení návratu deprese (u dospělých)
  • sociální úzkostné poruchy (u dospělých)
  • posttraumatické stresové poruchy (u dospělých)
  • panické poruchy (u dospělých)
  • obsedantně kompulzivní poruchy (u dospělých a dětí a dospívajících ve věku 6-17 let).

Deprese je klinické onemocnění, při kterém se můžete cítit smutní, nemůžete pořádně spát nebo se těšit ze života jako dříve.

Obsedantně kompulzivní porucha a panická porucha jsou onemocnění související s úzkostí, při níž trpíte soustavně představami (obsesí), které Vás nutí provádět neustálé rituály (kompulze).

Posttraumatická stresová porucha je stav, který se může projevit po velmi emočním traumatickém zážitku a který má některé příznaky podobné depresi a úzkosti.

Sociální úzkostná porucha (sociální fobie) je onemocnění související s úzkostí. Je charakterizováno pocity intenzivní úzkosti nebo strachu ze společenských situací (např. rozhovor s neznámým člověkem, mluvení před velkou skupinou osob, jedení nebo pití před ostatními, nebo obavy, že se chováte trapně).

Váš lékař rozhodl, že tento přípravek je vhodný pro léčbu Vaší choroby. Zeptejte se svého lékaře, pokud si nejste jistý(á), proč Vám byl přípravek Sertralin Actavis předepsán.

Aktuální příbalový leták Sertralin

Napsat komentář