Flixonase příbalový leták

Flixonase

Flixonase je obchodní název léčivého přípravku, který obsahuje účinnou látku flutikazon propionát. Jedná se o nosní sprej určený k léčbě alergické rýmy (senné rýmy) a dalších alergických stavů spojených s projevy v nosní dutině.

Flutikazon propionát patří do skupiny kortikosteroidů, které působí protizánětlivě. Po aplikaci spreje se vstřebává do sliznice nosu a potlačuje zánětlivou reakci a alergické symptomy, jako je svědění, kýchání, rýma a ucpaný nos.

Flixonase se používá obvykle na delší dobu, protože účinek se postupně projevuje a dosahuje plného účinku po několika dnech pravidelného užívání. Doporučená dávka a frekvence aplikace se obvykle řídí pokyny lékaře nebo doporučeními uvedenými v příbalovém letáku.

Při používání Flixonase mohou nastat některé nežádoucí účinky, včetně podráždění nosní sliznice, suchosti nebo pálení nosu, nebo řidšího krvácení z nosu. Vzácně mohou nastat také alergické reakce. Je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud symptomy přetrvávají.

Vždy je nejlepší dodržovat pokyny lékaře nebo doporučení výrobce při užívání Flixonase nebo jakéhokoli jiného léčivého přípravku.

Příbalový leták

Co je Flixonase a k čemu se používá

Léčivou látkou je flutikason-propionát, kortikosteroid, který má při každodenním používání protizánětlivý účinek.

Tento sprej pomáhá zvládat reakce Vašeho těla na alergeny (“spouštěče”) v prostředí. Flixonase se používá u dospělých ve věku 18 let a starších pacientů k léčbě alergických příznaků senné rýmy a reakce na alergeny ve vzduch, jako je alergie na domácí zvířata, roztoče a spory plísní. Ulevuje od příznaků kýchání, svědění očí a slzení, svědění nosu a ucpaného nosu po dobu až 24 hodin.

Může trvat 3 až 4 dny, než se plně rozvine ochranná funkce přípravku. Je proto důležité pokračovat v pravidelném používání, aby bylo dosaženo plného léčebného účinku.

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Flixonase

Napsat komentář