Fultium D3 příbalový leták

Fultium D3

Fultium D3 je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího vitamín D3 (cholekalciferol). Jedná se o formu vitaminu D, která se přirozeně vytváří ve vaší kůži po vystavení slunečnímu záření nebo se může získat z některých potravin.

Vitamín D3 je důležitý pro správné fungování těla, zejména pro zdraví kostí a svalů. Hraje také roli při regulaci imunitního systému a hormonálních funkcí.

Fultium D3 se často předepisuje nebo doporučuje pro lidi s nedostatkem vitamínu D, což může být způsobeno nedostatečnou sluneční expozicí, nedostatečným příjmem potravy nebo jinými faktory. Také se používá při léčbě nebo prevenci nedostatku vitamínu D u lidí s určitými zdravotními podmínkami, jako je osteoporóza, rachitida u dětí, osteomalacie u dospělých nebo nedostatek vitamínu D spojený s trávicími obtížemi.

Dávkování Fultium D3 a délka léčby budou individuální a stanoveny lékařem na základě specifických potřeb a podmínek pacienta.

Je důležité přesně dodržovat pokyny a doporučení lékaře nebo lékárníka ohledně dávkování a užívání Fultium D3. Příliš vysoké dávky vitamínu D mohou mít nežádoucí účinky, a proto je důležité dodržovat předepsanou dávku.

Příbalový leták

Co je Fultium D3 a k čemu se používá

Fultium D3 obsahuje léčivou látku cholekalciferol (vitamin D3).

Vitamin D3 reguluje vstřebávání a metabolismus vápníku a také ukládání vápníku do kostní tkáně.

Fultium D3 se používá k předcházení a léčbě nedostatku (deficitu) vitaminu D3 u dospělých, dospívajících a dětí s prokázaným rizikem nedostatku vitaminu D3.

Fultium D3 je rovněž možné používat jako doplněk ke specifické léčbě úbytku kostní hmoty.

Aktuální příbalový leták Fultium D3

Napsat komentář